Varaždinskom zlatnom kanuisti Emilu Milihramu koji je na nedavno održanom Svjetskom prvenstvu na divljim vodama potvrdio naslov svjetskog prvaka u klasiÄnom spustu danas je u Gradskoj vijećnici sveÄano uruÄeno priznanja i nagrada od 20.000 kuna. Zajednica Å¡portskih udruga Grada Varaždina i Grad Varaždin odluÄili su da svako od njih sa 10.000 kuna stimulira ove izuzetne uspjehe mladog i skromnog svjetskog prvaka iza kojeg stoje vrhunski rezultati unutrag nekoliko godina.
Da sluÄajno živi u nekoj drugoj državi, zahvaljujući svojim uspjesima bio bi bogataÅ¡, no Emil se
razveselio i ovoj nagradi, istaknuvÅ¡i kako mu je zbog manjka financijskih sredstava bilo izuzetno teÅ¡ko, toliko teÅ¡ko da je odlazeći u Francusku imao na umu da je to njegovo zadnje natjecanje. Jedini cilj kojeg je imao bio je”odnijeti” zlato, najviÅ¡e zbog toga Å¡to je upravo tamo prije 15 godina prvi puta nastupao.

– Ova me nagrada razveselila i mislim da sam je zaslužio. Dojmovi se joÅ¡ nisu slegli. Pripreme su bile isrpljujuće, od skijaÅ¡kog trÄanja na minus 25 do toga Å¡to sam na te pripreme iÅ¡ao bez kune u džepu. Uopće me nije bilo doma, možda to nekome lijepo zvuÄi ali ponekad zna biti jako teÅ¡ko. Moj san je bio da u Francuskoj pobijedim jer sam tamo nastupio prvi puta i to mi je bila motivacija. Å to se tiÄe motivacije za dalje, ako će financijska situacija biti ovakva, neću si viÅ¡e zadavati takve nemoguće misije jer vrhunski trening gubi svaki smisao u tim uvjetima. Budimo relani, novac je jako bitan, naravno da mi treba podrÅ¡ka sponzora, Grada i zajednice – kaže Emil Milihram.
– Do daljnjega ću se odmarati, a onda ću vidjeti kako dalje. Nemam nikakve natjecateljske ambicije, moram se dobro odmoriti i pronaći motivaciju, a ako je neću pronaći na ovom polju morati ću na nekom drugom – kaže skromno Emil.
Nagrada Grada i Zajednice Å¡portskih udruga iskreno je dirnula Emila, jer kako kaže bio je ne razoÄaran, nego oÄajan.
– Svaka im Äast, razveselili su me. Da je barem uvijek bilo tako i da je barem kontinuitet praćenja bio u skladu s mojim rezultatima. Prodavao sam svoju opremu, vesla, rabljani Äamac da bi imao za kavu – priznao nam je Emil.
U francuskom La Plagne Emil je potvrdio apolutnu viÅ¡egodiÅ¡nju dominaciju ali u Varaždin donio i drugu zlatnu medalju osvojenu za ekipni nastup u sastavu s Tomislavom Lepenom i Igorom Gojićem. U disciplini sprint bio je treći i iako je pomalo razoÄaran tim rezultatom, poruka je samo jedna – bravo, bravo Emile!
www.vzaktualno.hr/T.M.C.

