Pitajte svakog ambicioznog menadžera, Å¡efa i vlasnika tvrtke Å¡to misli o tome da mu zaposlenici za vrijeme radnog vremena “vise” na Facebooku i drugim druÅ¡tvenim mrežama i većina će ih prozvati apsolutnim neradnicima koje mora plaćati! Ali dragi direktori grijeÅ¡ite!
Uhvatio vas je šef prilikom chata sa friendovima na Facebooku ili updatea statusa na Twitteru?! Umjesto da vas ukori, vaš bi vas nadređeni trebao pohvaliti! Zašto?
E, pa zato što novo istraživanje tvrtke Evolva ukazuje da zaposlenici koji imaju pristup društvenim mrežama rade bolje i više!
Zaposlenici koji koriste socijalne mreže za vrijeme radnog vremena, a u osobne svrhe su Äak 9 posto produktivniji od onih koji ih ne koriste, piÅ¡e Wired.
To je pogotovo oÄito kod osoba koje se bave prodajom i odnosima s kupcima.
– Ljudi se moraju malo odmaknuti od posla, kako bi povratili svoju koncentraciju – izjavio je Brent Coker, autor studije o Facebooku.
DruÅ¡tvene mreže viÅ¡e pomažu, nego odmažu radnicima. Oni koji ih koriste imaju bolje odnose unutar tvrtke, ali i sa kupcima, zakljuÄuju istraživaÄi!
www.timeout.hr/vlG
