NK Varaždin danas, s poÄetkom u 15 sati, na svojem stadionu kreće u proljetnu avanturu Treće HNL – istok. Jesen su zavrÅ¡ili na 10. mjestu sa 19 osvojenih bodova, momÄad je praktiÄki ostala ista, promijenio se jedino trener. Umjesto Ivice Solomuna, koji je otiÅ¡ao u slovenski ZavrÄ, momÄad sada vodi Varteksova legenda Miljenko Mumlek.
– Dobro smo odradili pripreme i vjerujem kako spremni doÄekujemo nastavak prvenstva. Kakav sam bio igraÄ takav ću biti i trener i u svakoj utakmici moja će momÄad ići na pobjedu. Sastav je viÅ¡e-manje poznat, nedoumice su samo da li igrati sa jednom ili dvije Å¡pice, prvenstveno zbog Roginića koji ne dolazi redovito na treninge s obzirom da je student – rekao je u uvodu Mumlek.
Jedina prinova u varaždinskom sastavu bit će tamnoputi devetnaestogodišnji Nigerijac Ezekiel kojeg je posudila Rijeka.
– Ostali smo samo na malom GaloÅ¡iju koji ima obaveze i u kadetima pa smo morali dovesti drugog vratara. Ezekiel je protiv ZavrÄa djelovao vrlo sigurno i bit će nam od velike pomoći. Na trening će dolaziti samo u petak, u subotu odigrati utakmicu, a nakon nje vratiti se u Rijeku. Na žalost situacija u klubu je za sada takva.
Prvi protivnik bit će Å¡estoplasirana momÄad lige BSK-a iz slavonskog sela Bijelo Brdo, nedaleko od Osijeka, kojeg je Mumlek već dobro prouÄio.
– Nemaju visoke igraÄe, organizirano se brane, vole kombinatornu igru i moramo im se nametnuti. Vjerujem da ih možemo dobiti samo se pribojavam kiÅ¡e i naÅ¡eg loÅ¡eg terena koji nam može biti veliki protivnik – zavrÅ¡io je Mumlek.
www.vzaktualno.hr

