Toliko smo bili bolji da nismo pobijedili! Da, ispali smo simpatiÄni i bilo nas je lijepo gledati, pogotovo u grupnoj fazi natjecanja.
Tesko je primiti Äestitke nakon poraza, nakon oÄekivanja da možes otići daleko, sto bi za ovu skupinu igraÄa bilo i normalno. Poslije svakog poraza postoji opcija “B”, koju mi nismo znali iskoristiti u tijeku utakmice da bi zamijenili poziciju sa Portugalom na kraju utakmice, tj.da bi mi pobijedili.
Bila je to igra nadmudrivanja i tko uÄini manje pogreÅ¡aka taj prolazi jer umiranje u ljepoti na toj razini ne postoji. Obranu smo odraÄ‘ivali solidno i osim onog prekida kada je Pepe igrao glavom nije bilo kriznih situacija, no prema naprijed nije bilo detonacije i nismo imali pravovremenosti i koordinacije. Portugal je igrao prljavo, a mi smo željeli biti fini i nismo uzvraćali.
Tesko je prihvatiti Äinjenicu da imas napadaÄa koji ne uputi udarac na gol, a sa druge strane postoji napadaÄ koji realizira polukontru i to u trenutku kada vise nemaÅ¡ vremena vratiti se u utakmicu.
Lijepo je bilo vidjeti kako Pjaca ide okomito i hrabro ali mislim da mu je to trebalo omogućiti puno prije u utakmici, recimo od 60. minute. Ovako ostaje velika žal, ali i život s vjerom da smo talentirana nacija!
www.vzaktualno.hr/ Dražen Besek