UDVDR Ivanec
20 godina UDVDR-a u Ivancu
Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Ogranak Ivanec u srijedu je odavanjem počasti poginulim, nestalim i umrlim hrvatskim braniteljima, te svečanom sjednicom proširenog sastava Središnjeg odbora, obilježila 20. obljetnicu svoga djelovanja. U jutarnjim satima delegacija predsjedništva položila je cvijeće na spomen obilježje poginulim hrvatskim braniteljima u središtu Ivanca, a nastavak obilježavanja održao se u amfiteatru Srednje škole Ivanec. Svečanoj sjednici nazočilo je 40-ak članova udruge, gostiju i uzvanika, među kojima Kristijan Vusić, sin poginulog hrvatskog branitelja Stjepana Vusića, potom Marina Držaić, pročelnica Upravnog odjela za lokalnu samoupravu, imovinu i javnu nabavu, ujedno i izaslanica gradonačelnika Milorada Batinića, pa Ljiljana Risek, pročelnica Upravnog odjela za poslove gradonačelnika, zatim Branko Družinić, predsjednik UDVDR Podružnice Varaždinske županije, predsjednici Ogranaka Ludbreg i Maruševec iste udruge, Zlatko Požgaj i Tihomir Buden, predsjednik HVIDR-a Ivanec, Vjekoslav Špac, predsjednik i tajnik Udruge Branitelji Hrvatske Lepoglava, Dražen Husnjak i Željko Čretni, izaslanik predsjednika Udruge veterana 2. GBR Grom, Ivan Oreški, izaslanik predsjednika Udruge veterana 7. GBR Puma, Draženko Mikac, zatim Juraj Putarek, predsjednik Udruge tjelesnih invalida ILO Ivanec, Franjo Piskač, predsjednik DVD Gačice, te Čedomir Bračko, nekadašnji predsjednik Gradskog vijeća i dogradonačelnik Grada Ivanca i jedan od osnivača udruge. UDVDR Ogranak Ivanec osnovan je 28. ožujka 1998. godine kao druga braniteljska udruga na području Grada Ivanca, nakon HVIDR-e, a tijekom godina postojanja istaknuo se brojnim aktivnostima, te je, uz ostalo, proglašen Udrugom od posebnog interesa za Grad Ivanec. To je u svom izlaganju rekao predsjednik Ljudvek Cikač, uz činjenicu kako su bili prva udruga koja je pokrenula organiziranu inicijativu za izgradnju spomen obilježja hrvatskim braniteljima u Ivancu, za kojega je udruga, kao nositelj aktivnosti, a u suradnji s Gradom Ivanec na natječaju Ministarstva hrvatskih branitelja 2009. godine dobila 160.000 kuna. Što je, u vremenima kada nije bilo europskih fondova i današnjih izvora (su)financiranja, bio ogroman iznos, sigurno jedan od najvećih koje je neka udruga svojim radom „priskrbila“ gradu Ivancu, istaknuo je dalje Cikač. UDVDR Ivanec Od važniji aktivnosti istaknuo je još i činjenicu da je grad Ivanec 2001. godine na inicijativu Ogranka u Odluku o obvezi i uvjetima priključivanja građevina na komunalnu infrastrukturu ugradio članak kojim se osobama sa statusom hrvatskog branitelja daje popust od 25 % za neke komunalne usluge, što je još i danas „na snazi“. Nadalje, u okviru zakonskih odredbi pomagalo se u zapošljavanju hrvatskih branitelja za stalno, te veći broj na određene poslove, u suradnji sa Središnjicom u Zagrebu nekoliko je članova završilo školu za instruktore vožnje i to im je i danas životno zanimanje, a puno se pomagalo i pomaže savjetima i upućivanjem hrvatskih branitelja u institucije zadužene za rješavanje njihovih prava. Isto tako, Ogranak je organizirao predstave i podjele darova za djecu velikog broja hrvatskih dok su bila mala, dodjeljuje jednokratne pomoći hrvatskim braniteljima i obiteljima, sudjelovao i sudjeluje u humanitarnim aktivnostima. Uspostavljena je aktivna suradnja s ostalim udrugama proizašlim iz Domovinskog rata na području Grada Ivanca, a Ogranak je inicirao osnivanje Koordinacije istih koja je uspješno funkcionirala 16 godina, organizirao dvije izuzetno uspješne i posjećene izložbu ratnih fotografija svojih članova (2001. i 2011.), dva županijska sportska susreta veterana Domovinskog rata, potpisao ugovore s trgovinama za jeftiniju kupnju asortimana svojim članovima, prvi na svom širem području započeo s upućivanjem hrvatskih branitelja na preglede u Veteransku bolnicu Zabok, te proveo i brojne druge aktivnosti. Dokaz o kvaliteti rada, smatraju u Ogranku, je i činjenica da se sve više udruga građana javljaju za suradnju, poput Udruga građana Prigorec, pa DVD Gačice, Udruga tjelesnih invalida ILO Ivanec, Ženski odbojkaški klub Ivanec, Planinarski klub Ivanec, a uspostavljena je i suradnja s Centrom za Socijalnu skrb kako bi se i tu pomoglo hrvatskim braniteljima. – Naravno, bilo je i propusta i pogrešaka tijekom tih 20 godina, no trudili smo se da ih bude čim manje – rekao je Cikač pri kraju svog izlaganja. Od gostiju, obratili su se Marina Držaić iz Grada Ivanca, potom predstavnici braniteljskih udruga Družinić, Husnjak i Mikac, pa Piskač i Putarek u ime svojih udruga i društava, te na kraju i Bračko. Pri kraju sjednice dodijeljene su plakete – zahvalnice zaslužnim udrugama, poduzećima i pojedincima. Tijekom održavanja svečanu sjednice, nazočni su mogli na zidnom platnu pogledati foto galeriju sastavljenu od ratnih fotografija članova udruge, kao i dio onih snimljenih tijekom aktivnosti koje je udruga provodila tijekom svog djelovanja. Galeriju je pripremio i za prikazivanje uredio tajnik Dražen Geček, a njome se, uza sve ostale povijesne podatke koje ima na raspolaganu, UDVDR Ogranak Ivanec priprema za potrebe buduće knjige o hrvatskim braniteljima iz Ivanca, za čiju je izradu nositelj Hrvatski Časnički Zbor Ivanec. UDVDR Ivanec www.vzaktualno.hr
SENZACIJA: Rimac rasprodao svih 150 primjeraka novog bolida
Nakon što je model C_Two nedavno predstavljen na ženevskom salonu automobila, iz Rimac Automobila stigla je potvrda da je njihov drugi električni model u samo tri tjedna gotovo u potpunosti rasprodan, prenosi Net.hr. Električni hiperautomobil s četiri motora (svaki kotač ima zasebni) ima snagu od 1914 KS, a sukladno najavama bit će proizveden u Hrvatskoj u seriji od 150 primjeraka te startati cijenom od 1,7 milijuna eura. Zainteresirani u pravilu idu korak dalje pa opcijama tu cijenu podižu za dodatnih 500.000 eura. Rimac je električnu “zvijer” dugu 4,75 metara, široku 1,97 metara i visoku 1,2 metra oslobodio u Ženevi 6. ožujka pokazavaši tada ono što je ranije definirao kao automobil koji će diktirati pravila igre. Mijenja ih definitivno ovaj dvosjed težak gotovo dvije tone i to na način da s mjesta brzinu od 100 km/h doseže za manje od dvije sekunde dok juri do maksimalne od 412 km/h. Najavljeno je, pak, da će 300 km/h hvatati za manje od dvanaest sekundi. Što se autonomije tiče, s jednim punjenjem Rimčev hiperautomobil može prijeći 650 kilometara, prenosi Net.hr. screenshot/youtube www.vzaktualno.hr/net.hr
Varaždinska županija
Županija Socijalnoj samoposluzi Kruh sv. Antuna uručila ugovor i paket
Sjedište Socijalne samoposluge „Kruh sv. Antuna“ u Varaždinu koji djeluje pri Franjevačkom svjetovnu redu i Franjevačkoj mladeži posjetio je danas zamjenik župana Varaždinske županije Robert Vugrin u pratnji pročelnice Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu skrb i civilno društvo Lovorke Horvat te je tom prilikom voditelju sekcije i predstavniku Socijalne samoposluge Zdenku Viljevcu uručio Ugovor o financijskoj potpori za 2018. godinu u iznosu od trideset tisuća kuna. Uz ovu vrijednu donaciju, predstavnici Županije su Socijalnoj samoposluzi donirali i paket namirnica u iznosu od tri tisuće kuna u kojem su bili ulje, riža, brašno, šećer, mlijeko, konzerve ribica i ostali proizvodi. Zamjenik župana Vugrin je tom prigodom naglasio kako Varaždinska županija sufinancira nabavu prehrambenih artikala i higijenskih potrepština Socijalnoj samoposluzi, u svrhu pružanja pomoći najpotrebitijima u društvu. – Nažalost još uvijek imamo ljudi kojima je pomoć ovakve vrste potrebna i mi se na ovaj način uključujemo u pomaganje. Proračunska stavka od 30 tisuća kuna nam omogućuje da te novce usmjerimo upravo na pomaganje najpotrebitijima. Ova socijalna samoposluga djeluje nešto manje od pet godina, okuplja veliki broj volontera koji prikupljaju namirnice tijekom planiranih akcija i to je zaista pohvalno. Korisnici samoposluge su građani cijele županije, no najviše korisnika je iz Grada Varaždina – rekao je zamjenik župana te dodao kako bi bilo lijepo da nitko ne oskudijeva u ovim blagdanskim danima. Varaždinska županija Zahvalivši zamjeniku župana na vrijednoj donaciji, Zdenko Viljevac iz Socijalne samoposluge naznačio je kako je osnovna ideja kod osnivana samoposluge bila usmjeravanje jedne ili nekoliko najpotrebnijih namirnica najsiromašnijim građanima. – Danas imamo oko 900 korisnika koji primaju pakete, ukupno je do sada podijeljeno preko sedam tisuća paketa, a imamo i 300 registriranih volontera, od toga 60 aktivnih. Oni su do sada ostvarili oko 10 tisuća volonterskih sati – rekao je Zdenko Viljevac te zahvalio Varaždinskoj županiji na lijepim i vrijednim „uskršnjim“ poklonima. Inače, u Socijalnoj samoposluzi vrijedno rade volonteri, koji prikupljaju namirnice tijekom planiranih mnogobrojnih akcija, subotom u trgovačkim centrima, osnovnim i srednjim školama, tvrtkama, župama i drugim institucijama, te ih prevoze, sortiraju i dijele u obliku paketa, u samoj samoposluzi. Varaždinska županija www.vzaktualno.hr
Klepetan se vratio svojoj Malenoj – Ljubav duga 16 godina
Danas je jedna od najljepših ljubavnih priča ikada dobila svoj nastavak – rodan Klepetan vratio se u svoje gnijezdo u Brodskom Varošu, piše Jutarnji.hr. Njegova Malena, roda slomljenog krila, u tom trenutku nije bilo u samom gnijezdu, ali pohitala je tamo čim je shvatila da se njezin dragi vratio s puta dugog 13.000 kilometara. Posljednjih godina događalo se da je Klepetan nešto kasnio, ponekad i 15-ak dana, tako da je ove godine njegov dolazak na vrijeme iznenadio baš sve. Inače, ljubav Malene i Klepetana traje već 16 godina. Nadajmo se da će trajati još dugo, dugo… screenshot/youtube www.vzaktualno.hr/jutarnji.hr
LAG Sjeverozapad održao još jednu radionicu
Kriteriji za odabir projekata te potrebna dokumentacija za podnošenje prijave na natječaj Lokalne akcijske grupe – Sjeverozapad za provedbu tipa operacije 6.3. – Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava, predstavljeni su i na radionici koja je u utorak, 27. ožujka, održana u Domu kulture u Lepoglavi. Za provedbu ovog natječaja planirano je 2 milijuna 559 tisuća i 900 kuna, a tim sredstvima bit će financirana 23 projekta malih poljoprivrednih gospodarstava s područja LAG-a Sjeverozapad. Kako je istaknuto na radionici, potpore će biti dodijeljene u obliku bespovratnih financijskih sredstava za modernizaciju i unapređenje procesa rada i poslovanja, odnosno za povećanje proizvodnih kapaciteta, a visina potpore iznosit će 15 tisuća eura. Potencijalni prijavitelji na radionici su posebno upoznati s pravilima natječaja, potrebnom dokumentacijom te s rokovima i načinom podnošenja prijava. Tom je prigodom posebno istaknuto kako je procedura prijave na ovaj natječaj LAG-a Sjeverozapad nešto jednostavnija od natječaja za ovaj tip operacije na nacionalnoj razini, pa su predstavnici obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava ekonomske veličine od 2.000 do 7.999 eura, koja su upisana u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava, pozvani da se prijave na natječaj, kako bi dobili bespovratna sredstva za modernizaciju svojih gospodarstava te unapređenje poslovanja. – I na ovoj smo radionici pozvali naše poljoprivredne proizvođače da se jave na natječaj i da iskoriste priliku koja im je ponuđena kroz ovaj natječaj iz Programa ruralnog razvoja. Iznos od 15 tisuća eura bespovratnih sredstava sigurno će im pomoći u razvoju njihovih poljoprivrednih gospodarstava i unaprijediti njihovu proizvodnju i ekonomsku snagu – naglasio je na radionici predsjednik LAG-a Sjeverozapad, Marijan Škvarić, koji je tom prigodom najavio kako će Grad Lepoglava subvencionirati izradu projektne dokumentacije za ovaj natječaj u iznosu od 1.800 kuna. lag sz 2 Prijave za natječaj LAG Sjeverozapad će primati od 5. travnja do 7. svibnja, a prijavitelji svoju prijavu moraju dostaviti u zatvorenoj omotnici isključivo preporučenom poštom na adresu: LAG Sjeverozapad , Hrvatskih pavlina 7, 42250 Lepoglava. Više informacija zainteresirani poljoprivredni proizvođači mogu pronaći na mrežnoj stranici Lokalne akcijske grupe – Sjeverozapad: www.lagsz.hr, a sva pitanja vezana uz natječaj potencijalni prijavitelji mogu postaviti na adresi elektroničke pošte – pitanja@lagsz.hr. Nova radionica na kojoj će biti predstavljen tip operacije 6.3. bit će održana u Županijskoj palači u Varaždinu, u srijedu, 4. travnja, s početkom u 13 sati. lag sz 3 www.vzaktualno.hr
Vrlo brzo otkriven još jedan kradljivac bicikla
Kako javljaju iz PU varaždinske, dovršeno je kriminalističko istraživanje nad 19-ogodišnjakom zbog sumnje da je u utorak, 27. ožujka oko 19.00 sati u Zagrebačkoj ulici u Varaždinu ukrao bicikl marke Trek u vlasništvu 18-godišnjaka, u vrijednosti od 4.000 kuna. Mladić je tijekom kriminalističkog istraživanja dragovoljno predao ukradeni bicikl, a protiv njega će se podnijeti kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu. www.vzaktualno.hr
Čehok: Bivša zgrada Centra “T. Špoljar” košnica je kreativnog rada i civilnog društva
Danas su potpisani preostali Ugovori o davanju na korištenje prostora u bivšem Centru Tomislav Špoljar, a gradonačelnik Ivan Čehok ugovore je potpisao s predstavnicima Društva multiple skleroze Varaždinske županije, Sportskog plesnog kluba „Valcer“, varaždinskog Društva Naša djeca, Radioamaterske udruge „Sloga“ i Udruge za podršku žrtvama i svjedocima, a poptisan je i Ugovor o donaciji financijskih sredstava s Gradskim društvom Crvenog križa Varaždin, radi realizacije projekta Poludnevni boravak za mlade i odrasle osobe s invaliditetom u ukupnom iznosu od 420.000,00 kn – Ovo je jedna prava mala košnica i kreativnog rada, ali i civilnog društva u Varaždinu. Raznovrsne su udruge ovdje pronašle svoj, uvjetno rečeno, novi dom – od radio-amatera, ljudi koje se bave humanitarnim radom i radom s bolesnicina, do onih koji rade s djecom. Posebno mi je drago da konačno ispunjavamo jedan standard koji smo trebali ispuniti davno prije, a to je poludnevni centar za osobe s posebnim potrebama. Grad Varaždin dosad je puno učinio na uklanjanju barijera prema osobama s invaliditetom, međutim ovakav centar nismo imali i drago mi je da konačno ispunjavamo i tu našu zadaću, zbog čega sam stvarno presretan. Kad se centar otvori i napuni, imat ćemo standarde koji nas stvarno stavaljaju uz bok europskih gradova – istaknuo je gradonačelnik Čehok te dodao kako će sve udruge smještene u ovoj zgradi imati najnižu moguću najamninu. – Grad i inače pomaže udrugama, a pomagat će i dalje. Mi smo objekt preuredili, budući da je, na žalost, udrugama dan u jednom polugotovom stanju, tako da smo ovdje još napravili građevinske radove i bit ćemo često u kontaktu s udrugama, kako bismo pokušali ispuniti njihove potrebe. Ovo su samo objekti u kojima oni rade, ali njihove aktivnosti su daleko veće i šire nego što su prostorije ovoga centra i Grad će tim aktivnostima uvijek pomagati – obećao je gradonačelnik dodavši da u zgradi nije ostalo više mnogo slobodnog prostora, ali da, bude li potrebe, ima uvjeta za njezino proširenje. zgrada udruge 5 I DND od nove školske godine u novom prostoru   Među onima koji će preseliti je varaždinsko Društvo Naša djeca koje je u dosadašnjem prostoru imalo na raspolaganju oko 700 kvadratnih metara, a preselit će u prostor od oko 500 kvadrata, no ravnateljica Jelena Mikić kaže da će to biti sasvim dovoljno: – Prostor smo već prije gledali, dogovarali se što i na koji način možemo promijeniti, da bi funkcionirao za naše radionice i sad mogu reći da smo realizacijom zadovoljni i čekamo preseljenje. Bili smo mi u pregovorima i dogovorima i s prethodnom gradskom vlašću, ali je tada bio problem u tome što zgrada nije bila u odgovarajućem stanju. Nova vlast i novi gradonačelnik prepoznali su potrebu da se, ne samo za nas, već i za ostale udruge, prostor uredi prije preseljenja i da bude funkcionalan. Kako doznajemo, u novom će prostoru DND krenuti s aktivnostima početkom nove školske godine. zgrada udruge 3 Potpisan je i ugovor s Udrugom Novi put, koja provodi Program zbrinjavanja beskućnika, pružanja usluge smještaja i usluge poludnevnog boravka, a za programe koji će se provoditi u ovoj godini, Udruga je dobila 320.000,00 kuna. – Novac koji smo dobili utrošit ćemo, kao i uvijek, uglavnom za potrebe korisnika smještenih u prenoćištu, kao i za svakodnevno održavanje prostora, odnosno za režije. Potrebe su već godinama iste i ovaj novac koji dobijemo od grada uglavnom je dovoljan za ono najvažnije što nam treba – rekao je Nikola Dugandžić, predsjednik udruge. zgrada udruge 2 a.kučić/vzaktualno.hr
ZSUGV
Od srijede besplatno vježbanje za Varaždince!
Zajednica sportskih udruga Grada Varaždina od srijede, 4. travnja, kreće sa sportsko-rekreacijskim programom „Zdrav pokret!“, koji su u četvrtak na konferenciji za novinare predstavili glavni tajnik Patrik Koščak i stručni suradnik Zajednice Denis Mladenović. „Zdrav pokret!“ osmišljen je da potakne građanstvo na bavljenje tjelesnom aktivnošću u svrhu poboljšanja kvalitete života provođenjem rekreacijskih treninga i savjetovanjem o zdravom načinu života. Program je u potpunosti besplatan za građane. – Program je namijenjen svim građanima željnim poboljšanja kvalitete života kroz umjeren i prilagođen trening. Svi su dobrodošli, od školaraca, studenata, sredovječne populacije, do umirovljenika. Program će voditi kineziolozi iz Udruge kineziologa Grada Varaždina i Varaždinske županije na vanjskim terenima Sportskog centra Sloboda. U slučaju nepovoljnih vremenskih prilika bit će preseljen u sportsku dvoranu u Graberju – rekao je Mladenović, a Koščak je naglasio da se ovim jednostavnim programom građanima koji već sami vježbaju na Sportskom centru Sloboda želi dati stručno vodstvo. – Vodit će ih ljudi koji će im znati preporučiti na koji način vježbati. Svi su pozvani, a još jednom ponavljamo da je sudjelovanje besplatno. Potrebna je samo dobra volja – dodao je glavni tajnik Zajednice. Program „Zdrav za pet!“ počinje u srijedu, 4. travnja, u 19 sati, a odvijat će se svake srijede do kraja lipnja te ponovo od rujna do kraja studenog. Na trening je potrebno doći u sportskoj odjeći i obući, ponijeti ručnik, bočicu vode i pregršt dobre, sportske volje. Ukoliko se pokaže interes, postoji mogućnost za intenziviranje treninga i termina održavanja. Iz Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina najavljuju i druge projekte koji su trenutno u fazi pripreme, među njima prijavljenog programa poticanja djece i mladih na bavljenje sportskom rekreacijom, za koji se uskoro očekuje odgovor, zatim organizacije besplatnog kamp za djecu na Aquacityju, kao i uključivanje Zajednice u provedbu programa u sklopu projekta „Varaždin – grad prijatelj djece“ te povezivanje s drugim varaždinskim udrugama na realizaciji projekata i programa. www.vzaktualno.hr
Kovačević: Šteta što nismo pobijedili uvjerljivije
Varaždin se vratio iz Novigrada s pobjedom, približio se vodećoj Gorici na tri boda zaostatka i sada je sve otvoreno. Naravno da je zadovoljstvo veliko jer, kako je i sam trener Kovačević govorio, najteže je igrati s onim momčadima koje se bore za ostanak. Varaždin je jučer krenuo u utakmicu kao favorit, tako se i postavio i samo je igrom slučaja, odnosno nevjerojatnim promašajima, pobijedio sa minimalnih 1:0 – Prava prvenstvena utakmica. Postavili smo se onako kako se ekipa koja se bori za vrh i mora. Dominirali smo od prve minute.Stvorili smo dvije, tri, dobre prilike, promašili, ali ipak smo postigli gol na vrijeme. Ništa nam Novigrad nije poklonio, sve smo sami zaslužili. Stvarno sam zadovoljan pobjedom i igrom, ali me smeta što nismo postigli još koji gol jer imali smo dobrih prilika za to – rekao je trener Kovačević. Matija Kolarić, koji je svojim ulaskom donio preokret u igri protiv Kustošije, jučer je krenuo od prve minute, odigrao je opet odlično, a asistirao je i Drožđeku za pogodak. – Jako dobro smo krenuli u utakmicu, bili smo dominantni, stvarali prilike, a gol smo možda trebali postići i prije te 45. minute. U drugom poluvremenu malo je Novigrad bio agresivniji, ali brzo smo uspostavili ravnotežu, opet smo preuzeli inicijativu , stvorili puno prilika koje na žalost nismo realizirali. Uspjeli smo ipak pobijediti i sad se možemo mirno pripremati za Hajduk – rekao je Kolarić. Prvenstvo se nastavlja u utorak, 3. travnja, a Varaždin će nastavak pobjedničke serije i nova tri boda tražiti protiv Hajduka. Utakmica počinje u 18 sati i bit će izravno prenošena na HNTV-u. www.vzaktualno.hr/r.l.
Samo ove dvije trgovine za blagdane neće raditi dva dana
U jeku rasprava o tome treba li nedjelja za trgovce biti radna ili ne, nekako u sjeni ostaje činjenica da zaposlenici mnogih trgovina moraju raditi i blagdanima. Kad je Uskrs u pitanju, raditi se neće, no uskrsni je ponedjeljak druga priča. Ipak, dva su trgovačka lanca odlučila da će njihovi zaposlenici i drugi blagdanski dan moći provesti kod kuće s obitelji. Tako je Konzum povodom uskrsnih blagdana svojim zaposlenicima, uz uskrsnicu koja im pripada po kolektivnom ugovoru, dao dva slobodna dana – na Uskrs i Uskrsni ponedjeljak, piše Večernji.hr. Lidl je prvi bacio rukavicu trgovcima u lice po pitanju slobodnih blagdanskih dana, a objavio je kako će i sve njegove trgovine biti zatvorene u nedjelju i ponedjeljak, a sve ostale dane radit će prema uobičajenom radnom vremenu. Većina ostalih trgovaca također neće raditi na Uskrs, no u ponedjeljak će manje-više raditi kao nedjeljom. www.vzaktualno.hr/vecernji.hr