Općina Beretinec još je jednom pokazala koliko brine za svoje mještane. Naime, u prostorijama Društvenog doma Beretinec općinski načelnik Nikola Žganec potpisao je ugovore o stipendiranju studenata i učenika.
Potpisana su ukupno
23 ugovora za stipendiranje studenata te 11 ugovora za stipendiranje učenika s područja Općine Beretinec.
Kako je istaknuo općinski načelnik, i ove se godine stipendije dodjeljuju
svim redovnim studentima, bez obzira na ostvareni uspjeh u studiranju i godinu studija.
– Želimo pomoći našim studentima, kao i njihovim roditeljima, i bar im na neki način
olakšati njihovo školovanje. Nastavljamo sa mjerama pomoći našim studentima, kao i našim učenicima. Što se tiče učenika, stipendije su dodijeljene učenicima deficitarnih zanimanja od upisanog prvog razreda školovanja – rekao je načelnik Žganec.

Dodajmo da je načelnik Žganec, uz ugovore za stipendije, potpisao i ugovore
za dvije nove stambene mjere mladim obiteljima.
– Ove godine je ugovore za bespovratne potpore obiteljima potpisalo
četvero korisnika. Općina im pomaže sa ukupno
osam tisuća eura – rekao je načelnik Žganec te dodao kako će se ovim mjerama
revitalizirati i obnoviti stare postojeće kuće.
– Sve su to demografske mjere kojima želimo pomoći našim sumještanima, ali ih
i motivirati i zadržati na našem području. Svoje sumještane pratimo od najmlađe pa do najstarije dobi. Svima na neki način želimo pomoći, olakšati im život, a sve
u cilju podizanja životnog standarda. Mislim da je ovo savršen način za završiti godinu, a sa demografskim mjerama ćemo, naravno, nastaviti i u narednoj godini – poručio je načelnik Žganec.

vzaktualno.hr