Obzirom na otkazivanje dogovorenog sastanka s kupcima POS stanova u ulici Vilka Novaka od strane Javne ustanove Gradski stanovi, nezadovoljni predstavnici prevarenih stanara javili su se medijima sa slijedećim obrazloženjem.
- Kako od JUGS-a nismo dobili nikakvu konkretnu informaciju o završetku radova, smatramo da su obmanuli cijelu varaždinsku javnost, a na štetu kupaca POS stanova u Vilka Novaka. Kao što je poznato, gradonačelnik Goran Habuš cijeli je tjedan najavljivao taj sastanak kroz medije da bi u petak 26. travnja, usmeno saznali da se predstavnici Ustanove Gradski stanovi neće pojaviti, a prema odluci Upravnog vijeća. Pokazali su neki dokument o odlukama Upravnog vijeća no u njemu nije pisalo da se taj zakazani sastanak otkazuje ili odgađa - ističe se u informaciji poslanoj medijima, koju je u ime kupaca POS stanova medijima poslao jedan od predstavnika stanara Tomica Drvar Trtinjak.
Tim je povodom za danas u 17 sati udruga udruženih kupaca POS-ovih stanova na Trgu Slobode sazvala sastanak, na kojeg su pozvani predstavnici Grada i izvođača radova - tvrtke Zagorje Tehnobeton, Coning Ecogradnja i Coning Inženjering.
Varaždinski gradonačelnik Goran Habuš kaže kako nije upoznat s razlozima zbog kojih je najavljeni sastanak odgođen.
- Ljudi su u teškoj situaciji i radimo sve kako bismo ovaj problem što prije riješili. O tome da je sastanak odgođen saznao sam iz medija, pročitavši da je Upravno vijeće donijelo odluku da se pregovara pojedinačno. Danas su održani razgovori vezani uz APN, traži se mogućnost korištenja rezervnog fonda iz čega bi se onda platio prvi dio duga Zagorje Tehnobetonu, a što bi označilo početak nastavka radova na POS stanovima u ulici Vilka Novaka, a što sam podržao - navodi Habuš.
- Ukoliko svih 45 kupaca dade suglasnost, tada postoji mogućnost da tri ili četiri najkritičnije situacije u ovom slučaju razriješimo tako da im Grad na korišetnje preda stan, ako - ponavljam - suglasnost daju svi kupci. Razgovarali smo i o mogućnosti da se po završetku prve zgrade kupci, koji su kupili stanove u drugoj zgradi, u tu zgradu usele bez plaćanja najma sve do trenutka kad njihovi stanovi ne budu dovršeni - napominje Habuš i kaže kako je o tome razgovarao s predstavnikom stanara.
Kako saznajemo, na današnjem poslijepodnevnom sastanku zbog ranije dogovorenih obveza neće biti gradonačelnika Habuša, ali će doći ravnatelj JUGS Vladimir Kukec, kao i predstavnici pozvanih izvođača radova.
www.vzaktualno.hr/A.G.