Kuna je na danas utvrđenoj tečajnoj listi Hrvatske narodne banke (HNB) u odnosu na jučerašnju tečajnicu oslabila prema euru za neznatnih 0,004 posto. Srednji tečaj eura na današnjoj tečajnici HNB-a, koja se primjenjuje od sutra, iznosi 7,660569 kuna.
Prosječan deficit u EU u 2013. smanjen, dug povećan; Hrvatska prati trend
Proračunski je deficit u 28 zemalja Europske unije u 2013. smanjen u odnosu na prethodnu godinu dok je javni dug uvećan a isti je trend zabilježen i u Hrvatskoj, pokazuju danas objavljeni podaci europskog statističkog ureda. U prosjeku je proračunski deficit u 28 zemalja Europske unije u 2013. iznosio 3,2 posto i smanjen je za čitav postotni bod u odnosu na prethodnu godinu, izračunali su u Eurostatu u redovnom jesenjem izvješću, prvom sastavljenom prema novoj metodologiji ESA 2010. Hrvatska je prema podacima koje je jučer objavio Državni zavod za statistiku (DZS) a Eurostat danas uključio u svoje izvješće zabilježila u 2013. proračunski manjak od 5,2 posto BDP-a.
PIK Vrbovec se prvi put predstavlja na sajmu Sial
PIK Vrbovec se u sklopu štanda Hrvatske gospodarske komore (HGK) prvi puta predstavlja na međunarodnom prehrambenom sajmu Sial koji se odvija u Parizu od 19. do 23. listopada, priopćeno je iz te kompanije koja posluje u sklopu koncerna Agrokor. O važnosti sajma te njegovom utjecaju govore brojke prema kojima je Sial ove godine ugostio čak 6.300 izlagača iz 105 svjetskih zemalja, dok će sajam u pet dana posjetiti više od 150.000 posjetitelja, kažu u PIK-u Vrbovec.
Andreja Županić, analitičarka Fima vrijednosnica