U unaprijed odigranoj utakmici 7. kola Prve ženske rukometne lige, rukometašice Koke na svojem su parketu svladale Bjelovar 35:25 i tako ostvarile četvrtu pobjedu u ovom prvenstvu.
Kokice su u ovu utakmicu ušle kao apsolutni favorit s obzirom da su Bjelovarčanke u dosadašnjih šest odigranih kola ostvarile samo jednu pobjedu. Da li su ih domaće igračice podcijenile, ili je u pitanju bio trenutak nadahnuća gošći, teško je reći. Uglavnom, Koka se dugo mučila. Od 9. pa sve do 22. minute igračice Bjelovara bile su stalno u vodstvu, u jednom trenutku i sa četiri gola prednosti (7:11). Ipak, Koka je stigla to vodstvo pa poluvrijeme završava u egalu – 17:17.
Nastavak utakmice bio je sasvim drugačiji. Ozbiljnim pristupom Koka sebi više nije dopustila takav „luksuz“ kao u prvom poluvremenu. Od početka su preuzele vodstvo, Bjelovarčanke su odoljevale, držale su priključak negdje do 40. minute, a onda su potpuno pale. Naravno, domaće su to iskoristile i predvođene Stellom Matešom i Ivanom Dežić došle do uvjerljive pobjede.
Koka – Bjelovar 35:25 (17:17)
Varaždin – dvorana uz Dravu. Gledatelja: 100. Suci: Duspara, Rogić.
Koka: Dominić (19), Jug (2), Pavlović, Domjan 3, Elena Halili, Babić, Vrček, Tomašek 2, L. Kalaus 3, Furjan, Dežić 8, Haček 1, Mateša 12, Kovačić, D. Kalaus, Zadravec 6.
Bjelovar: Maras (9), Nikšić 4, Smiličić 1, Santeković, Tolić, Gavrić 6, Sandor 5, Lupić 5, Kuzman, Gavrić, Oremović, Hruby, Gašparović 4.
Sedmerci: Koka 8/8, Bjelovar: 1/1. Isključenja: Koka: 8 minuta, Bjelovar 4 minute.
Ostale utakmice 7. kola igraju se 5. studenog. U 8. kolu, 8. studenog, Koka gostuje u Umagu.
www.vzaktualno.hr