Četvrtfinalni dvoboji 35. zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu ponudili su, u dobro popunjenoj dvorani na Dravi, odličan nogomet, a dvije varaždinske momčadi, Automobil Lončar i Transporti Horvatić, uspjele su se plasirati u polufinale seniorskog dijela turnira.
Prva utakmica između CB Dobar dan iz Velike Gorice i Svježih jaja Vuk iz Čehovca bila je izuzetno uzbudljiva, atraktivna i kvalitetna. Odlično uigrani Međimurci koji, zanimljivo, cijeli turnir igraju sa igračem-vratarem, uspjeli su iznenaditi favorizirane goste predvođene Koprićem, Rakom, Abramovićem i ostalima. Vratar Koprić nije bio tako raspoložen kao u osmini finala protiv Bolera, a to su dečki iz Čehovca znali iskoristiti. Nakon prvog poluvremena vodili su 2:0, povećali su to vodstvo odmah na početku drugog na 3:0, CB Dobar dan je uspio smanjiti, ali za izjednačenje očito nisu bili spremni. Apsolutno zaslužena pobjeda Svježih jaja Vuk.
Varaždinska momčad Kneginečka hiža Junajted ipak nije uspjela iznenaditi zagrebački Big Bang team. Prava haklerska momčad, puna sjajnih tehničara, sa izvrsno uigranim akcijama, bila je prevelik zalogaj za Š imeka, Š oštarića, Gluhaka, Mikića i ostale. Junajted je na početku promašio čisti zicer (Š imek), a onda napravio dvije katastrofalne pogreške koje su Zagrepčani znali kazniti. Kod 3:0 voditelj Junajteda Dado Leskovar odlučio je izvaditi Mikića sa gola, pokušati sa igračem-vratarem (Š oštarić), ali bio je to potez ravan samoubojstvu. Big Bang je to vješto iskoristio i za čas zabio dva gola, a do kraja tekme došao je i do visokih 7:1. Igra koju su prezentirali s pravom ih proglašava prvim favoritom turnira.
Transporti Horvatić iz Ljubešćice uspjeli su golovima Kubovića doći do sigurnih 2:0 protiv Aso Ponosa iz Krapine u jednoj čvrstoj i tvrdoj utakmici, a Automobil Lončar je opet bio efikasan kao i protiv Ropoxa u osmini finala. Sigurno i uvjerljivo slavili su protiv zagrebačkog Marin prometa 4:0, a strijelci su bili Zoran Lukavečki dva puta te Ribić i Piskač po jednom.
U dvije veteranske utakmice četvrtfinala prvo je Auto Grandi visoko pobijedio slovenski Avto Grosuplje 6:0, a varaždinski CB Bilikum bio je bolji od IPA Zagreb 1:0.
Polufinale je na rasporedu u petak, 9. siječnja, a sastaju se:
17.00: (Vet) Krovišta Bosilj (Ladanje) – CB Bilikum (Varaždin)
17.50: (Sen) Svježa jaja Vuk (Čehovec) – Automobil Lončar (Varaždin)
18.40: (Vet) Auto Grandi (Strelec) – Horvat Production (Ludbreg)
19.30: (Sen) Transporti Horvatić (Ljubešćica) – Big Bang team (Zagreb)
www.vzaktualno.hr