Iz varaždinske Gradske organizacije narodne stranke – reformisti uputili su priopćenje nakon objave priloga o izlasku dijela članstva iz stranke. Priopćenje prenosimo u cijelosti:
„Narodna stranka REFORMISTI u gradu Varaždinu danas broj preko 1.400 članova. Ostvarili smo izniman uspjeh na izborima za Vijeća mjesnih odbora, a na parlamentarnim smo izašli samostalno, van velikih stranačkih blokova sa vlastitim programom i osigurali parlamentarni status.
U veljači ćemo provesti već najavljene unutarstranačke izbore te na njima potvrditi ljude koji su radili kvalitetno i odgovorno, ali i predložiti velik broj novih ljudi koji se žele aktivno uključiti u rad stranke.
Gospodin Klopotan na žalost kroz Narodnu stranku REFORISTE želio je ostvariti svoje ambicije i prije svega osobne interese. Nakon što je prepoznao da Reformisti nisu takva vrsta političke stranke, svojim ponašanjem nanosio je štetu ugledu stranke, te je predsjedništvo Gradske organizacije najsrdačnije pozdravilo njegovu odluku da iz stranke istupi.
U Reformiste se u tijeku siječnja učlanio 19 novih članova pa je isto tako, kao i u svim drugim strankama prirodno da neki iz različitih razloga iz stranke i odu, a osobe koje ste naveli su osobe koje je učlanio upravo g. Klopotan.
Razumijemo da smo političkim konkurentima i onima koji za njih predanio rade, izazivamo veliki strah jer su pred nama lokalni izbori, gdje će se najbolje vidjeti kolika je snaga Narodne stranke REFORMISTI, no zanimljivo je da je svojedobno iz HNS-a samo u Varaždinu prešlo više stotina članova u Reformiste a određeni mediji tome su dali manje pažnje nego li kada Reformiste napuste 3 člana.“
www.vzaktualno.hr









