Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • 21 gerontodomaćica pomaže na ludbreškom području

21 gerontodomaćica pomaže na ludbreškom području

Događanja
29. lipnja 2018.
N.K.
1514
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Crveni križ Ludbreg

U Ludbregu je danas obilježen početak rada 21 gerontodomaćice zaposlene na projektu „Pomažemo sebi – pomažemo drugima“.
Gerontodomaćice su na korištenje dobile električne i klasične bicikli te tablet računala za elektroničku evidenciju obilaska i potreba krajnjih korisnika projekta.
– Projekt „Pomažemo sebi – pomažemo drugima“ Gradskog društva Crvenog križa Ludbreg financiran je iz Europskog socijalnog fonda preko Ministarstva rada i mirovinskog sustava. Vrijednost projekta je 3 milijuna i 150 tisuća kuna – rekao je ravnatelj ludbreškog Crvenog križa Robert Kranjčec, dok je predsjednik Društva Igor Franolić istaknuo da je projekt od iznimnog značenja za malo gradsko društvo koje je dosad imalo četiri zaposlene osobe, a sad će ih biti 25.

Crveni križ Ludbreg
– Svjedoci smo ovih dana mirovinskih reformi i svega onoga što nas čeka, odnosno da ćemo doživjeti tih 67 godina radeći. Vi ste prošle 50 godina, vjerujem da ćete uspjeti zahvaljujući stečenom znanju i nadam se da ćete nakon ove dvije godine rada u Crvenom križu uspjeti naći svoje zaposlenje u nekim drugim ustanovama ili sustavima koji se bave ovim vidom posla. 21 ženska osoba, 21 obitelj koja će naredne dvije godine dobivati sigurna sredstva u kućni budžet i tako si olakšati neke stvari. Očekujemo pozitivne reakcije naših korisnika i vjerujemo da će na terenu biti sve u redu – poručio je Franolić gerontodomaćicama.
Ludbreški gradonačelnik Dubravko Bilić naglasio je da je projekt primjer korištenja europskog novca za poboljšanje života u ludbreškom kraju.

Crveni križ Ludbreg
– Drago nam je da je projekt zaživio i da 1. srpnja naših 20 susjeda počinje raditi u ovom programu, hodati po terenu i biti crvena krvna zrnca u našim sredinama i donositi radost svima onima kojima je pomoć najpotrebnija u ovome trenutku. Za sve nas je ovo veliki projekt i još jedan dokaz da cijeli ovaj dio ludbreške Podravine pozorno prati europske natječaje i programe i nastojimo čim više, svi zajedno uzeti tih europskih novaca, da nam pomognu da budemo još bolja sredina za život. Ovaj program neće napraviti nikakvu cestu, nikakvu zgradu, ali će napraviti zato puno više među našim ljudima jer to što ćete vas 20 odraditi uz pomoć koordinatora i GDCK Ludbreg bit će puno vrjednije za vaše korisnike, za naše sugrađane kojima ćete biti svakodnevno na pomoći, dužiti se s njima, razgovarati i postati, na neki način, dio njihovih obitelji koje su možda putem negdje malo zagubili iz raznoraznih razloga. Zato su za nas ovakvi mali, socijalni projekti posebno važni i mislim da smo kao grad, kao zajednica upravo po tome posebno prepoznati – kazao je Bilić.
Gerontodomaćice će raditi na području Grada Ludbrega te općina Mali i Veliki Bukovec, Sveti Đurđ i Martijanec.

Crveni križ Ludbreg

n.k. / www.vzaktualno.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

U Sračincu i Svibovcu Podravskom prezentiran novi način prikupljanja otpada
Gospodarstvo
2018-06-29

Sljedeća Vijest

KKK Varteks Roko Bengeri
Varaždinci na ECA kupu u Flattachu u Austriji
Sport
2018-06-29
Izdvojeno
Zakoračite u svijet Dravske park-šume: Dravoznalac otvara svoje skrovište na Festivalu varaždinskih dvorišta
Događanja
11. lipnja 2026.
martina
Ludbreg osigurao više od 2 milijuna eura bespovratnih sredstava za projekte razvoja zelene infrastrukture
Događanja
11. lipnja 2026.
martina
Uz treći Dravski kotlić počinje nova kupališna sezona na Dravi – gulaš za sve, dobra glazba i super druženje!
Događanja
11. lipnja 2026.
Alenka Kučić
Stižu nova ulaganja u turizam: Lokalnim turističkim zajednicama gotovo 213.000 eura
Događanja
11. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Smotra vatrogasnih vozila i opreme na Kapucinskom trgu okupila varaždinske vatrogasce i građane
Fotogalerija
29. svibnja 2026.
Dan udruga Općine Sračinec okupio brojne posjetitelje u Parku Velika graba
Fotogalerija
25. svibnja 2026.
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.