Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Skuplja vožnja Slovenijom – od iduće godine dodatak na cestarinu

Skuplja vožnja Slovenijom – od iduće godine dodatak na cestarinu

Hrvatska i svijet
23. prosinca 2018.
Alenka Kučić
941
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Od 1. siječnja 2019. godine za korištenje autoceste na pravcima Ljubljana-Kopar i Ljubljana-Šentrupert kamioni i autobusi plaćat će dodatak na cestarinu, a prihod će država namijeniti financiranju drugog kolosijeka pruge Divača-Kopar. Tu odluka donijela je vlada Marjana Šareca na posljednjoj sjednici, javlja portal Siol.net, a prenosi Poslovni dnevnik.
Kako se navodi, kamioni, autobusi i druga vozila teža od 3,5 tone za vožnju autocestom između Ljubljane i Kopra plaćat će dodatnih 15 posto na postojeću cestarinu, a na štajerskoj autocesti između Ljubljane i Šentruperta dodatnih pet posto. Dodaci će se plaćati sve do 2052 godine. Vlada planira da će državi taj prihod, kojeg će DARS morati izravno prenijeti u proračun, sljedeće godine donijeti dodatnih najmanje 12,5 milijuna eura.
To je jedan od tri planirana domaća financijska izvora za projekt drugog kolosijeka. Država također namjerava povećati iznos naknade za korištenje željezničke pruge što bi platila SŽ-Infrastruktura.
Uvest će se i dodatnu naknadu za prekrcaj koji bi Luka Koper platila na početku pripremnih radova za drugi kolosijek do Divače. Ti izvori donijet će ukupno 140 mil. eura što je oko desetine vrijednosti cijelog projekta.

foto: ilustracija

vzaktualno.hr/poslovnidnevnik

Alenka Kučić 25229 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Mladi Varaždinci predstavili projekt "Svi smo mi kultura"
Događanja
2018-12-23

Sljedeća Vijest

Za kraj godine praizvedba u varaždinskom HNK - "Trojica u Trnju"
Događanja
2018-12-23
Izdvojeno
Investicija za najmlađe: U Lepoglavi završen projekt uređenja dječjeg igrališta
Događanja
15. studenoga 2025.
Alenka Kučić
Posađena nova stabla na luddbreškom Otoku mladosti – dio prilagodbe klimatskim promjenama
Događanja
15. studenoga 2025.
Alenka Kučić
Međimurska socijalna zadruga Humana Nova organizirala prvi Festival održive mode i kružne ekonomije
Događanja
15. studenoga 2025.
Alenka Kučić
Ivanec: Krenuli radovi na uređenju parkirališta i ceste u Malezovoj ulicu
Događanja
15. studenoga 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Na Gradskom groblju u Varaždinu odana počast preminulim građanima te preminulim, poginulim i nestalim braniteljima
Fotogalerija
31. listopada 2025.
Povratak u prošlost uz stare običaje, jela i dobra vina: Voćanska etno kuća otvorila svoja vrata
Fotogalerija
26. listopada 2025.
Klenovnik: Dječji vrtić Latica proslavio rođendan!!!
Fotogalerija
10. listopada 2025.
Sa svečane sjednice u Klenovniku načelnik Pintarić poručio: Naša općina napreduje i pritom čuva svoju tradiciju, identitet i povezanost među ljudima
Fotogalerija
9. listopada 2025.
Europski tjedan sporta: Challenger Race Varaždin 2025. okupio brojne sudionike – u prvom planu zabava i druženje uz sport!
Fotogalerija
26. rujna 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.