Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Odzvonilo jurnjavi na njemačkom Autobahnu?

Odzvonilo jurnjavi na njemačkom Autobahnu?

Hrvatska i svijet
25. siječnja 2019.
Alenka Kučić
1109
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Ljubitelji brze vožnje itekako vole vožnju po Autobahnu, a izgleda kako bi ta jurnjava mogla otići u povijest. U Njemačkoj se naime razmatra uvođenje ograničenja brzine. Razlog? Zagađenje zraka, odnosno pokušaj smanjenja zagađenja, piše Autoklub.
Naime, nacionalno vijeće budućnosti transporta predstavilo je niz mjera za održivi razvoj među kojima je i ona najbitnija - ograničenje brzine na 130 km/h na svim dionicama autoceste. Ako njemačka vlada usvoji prijedloge (među kojima je i povećanje poreza na gorivo, povećanja nameta na dizelaše, kvote za prodaju hibrida i električara...), one će stupiti na snagu 2023. godine, a sve s ciljem zadovoljenja standarda o emisiji štetnih ispušnih plinova u EU, piše Reuters, a prenosi Autoklub. Ipak, nameće se pitanje kako će ovakva odluka utjecati na samu automobilsku industriju, budući da velik brojni vlasnici brzih i skupih modela kupuje iste upravo zbog činjenice kako će moći redovito voziti do maksimuma
Ipak, možda i nije sve tako crno za ljubitelje Autobahna bez ograničenja, budući da Reuters piše kako u prijedlogu stoji rečenica kako "neće svi prijedlozi biti odabrani". Uglavnom, cijeli prijedlog bit će završen u ožujku kada će biti poznato i više detalja.

foto: Wikipedia

vzaktualno.hr/autoklub

Alenka Kučić 25858 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Umirovljenici navalili na Sparov oglas – žele opet raditi da bi preživjeli
Gospodarstvo
2019-01-25

Sljedeća Vijest

Jutros vam je hladno? Nije to ništa prema onome što nas očekuje sutra!
Hrvatska i svijet
2019-01-25
Izdvojeno
Mekane pistacija rolice: Savršen vikend desert
Lifestyle
22. veljače 2026.
TVarjacic
Evo koliko eura više stiže u travnju umirovljenicima
Hrvatska i svijet
22. veljače 2026.
TVarjacic
U Varaždinu 31. skupština Udruge roditelja i udovica poginulih branitelja
Događanja
22. veljače 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Zima popušta: Evo kakvo nas vrijeme čeka idućih dana
Hrvatska i svijet
22. veljače 2026.
TVarjacic
Video & fotogalerija
Od povorke do izbora najljepše dječje maske: Klenovnik živio u fašničkom ritmu
Fotogalerija
16. veljače 2026.
U srcu Staroga grada Čakovca održano nacionalno otvorenje Noći muzeja 2026.
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Javnozdravstvena akcija u Areni Varaždin: crvenim i žutim haljinama protiv moždanog udara i raka vrata maternice
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Prava zimska idila na sjeveru Hrvatske – snijeg kakav dugo nismo vidjeli
Fotogalerija
7. siječnja 2026.
Sport, igra i nova iskustva: Deseto izdanje Zimskog sportskog višeboja u Varaždinu izazvalo veliko zanimanje osnovnoškolaca
Fotogalerija
5. siječnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.