Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Fotogalerija
  • FOTO: Čačić iz svog osobnog fonda financirao uskršnje poklone za udomljenu djecu

FOTO: Čačić iz svog osobnog fonda financirao uskršnje poklone za udomljenu djecu

Fotogalerija
15. travnja 2019.
mirela
1241
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Župan Radimir Čačić je sa svojom posebnom savjetnicom Natalijom Martinčević u varaždinskom HNK priredio uskršnje darivanje za djecu iz udomiteljskih obitelji. Ukupno 270 djece dobilo je svoje slatke pakete za koje su sredstva osigurana iz posebnom fonda župana. Druženje je bilo dodatno upotpunjeno plesnim programom koji su izvele varaždinske mažoretkinje i Plesni studio Spinbox, te kao iznenađenje na kraju Uskršnji zec, koji je djeci podijelio čokoladne zečeve.

-Pokušavamo nastaviti darivanje s kojim smo započeli prošle godine za Božić i sada nastavljamo s uskršnjim darivanjem. Pokloni se financiraju iz mojeg osobnog fonda, s obzirom da ne primam plaću, onda sredstva iz tog fonda mogu koristiti za svrhe za koje smatram da je dobro. Za Božić i Novu godinu taj se iznos kreće oko 32 000 kuna, pa je to najveće učešće u tom fondu. Radi se o 270 djece s time da je 100-tinjak djece izvan naše županije, ali su udomljeni iz naše županije. Takva djeca u toj skrbi ostaju do 21. godine, odnosno do 26. ako redovito studiraju. Udomiteljske obitelji su najviša razina ljudske pažnje koju netko može dati jer bi djeca u suprotnom bila u domovima. Mislim da bi se država trebala maksimalno potruditi da poboljša status. Sada postoji status profesionalnog udomitelja i to je korak u dobrom smjeru - kazao je Čačić.

Posebna savjetnica nadodala je kako se kao Županija trude na sve načine pomagati udomiteljima i udomljenoj djeci, koja se bore s problemima i nakon što navrše 18 godina.

-Nakon što završe školovanja ta djeca su prepuštena sama sebi jer u udomiteljskoj obitelji tada više ne primaju sredstva za financiranje i sada zamislite dijete s 18 godina koje se samo treba pobrinuti za upis na fakultet, zaposliti se, sami plaćati račune, naći stan i osigurati sve potrebno, a većina današnje djece s 18 godina zaista nije spremno za to. Upravo zbog toga želimo kroz razne aktivnosti i aktivnosti Udruge Zipka pomoći da se djeci osiguraju smještajne jedinice dok ne steknu samostalnost. Nastojimo im pomoći da se financijski opismene, da nauče kako naći posao, kako se snalaziti u društvu, dakle kompletnu pomoć da stanu na svoje noge - zaključila je Martinčević.

DSC04838 DSC04839 DSC04841 DSC04843 DSC04844 DSC04846 DSC04847 DSC04856 DSC04857 DSC04858 DSC04863 DSC04867 DSC04868 DSC04871 DSC04872 DSC04873 DSC04874 DSC04877 DSC04880 DSC04884 DSC04889 DSC04892 DSC04893 DSC04894

M.Horvat/www.vzaktualno.hr

mirela 1623 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Kada se snage reda i lepoglavski školarci udruže nastane predstava "Nasilje, za nasilje nema opravdanja"
Događanja
2019-04-15

Sljedeća Vijest

FOTO: Odličan nastup varaždinskih atletičara: Bečeheli 2., Plantak 5. na Krosu Sportskih novosti
Sport
2019-04-15
Izdvojeno
Rekordna sredstva za udruge – Općina Bednja osigurala 50.500 eura
Događanja
25. ožujka 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
„Uršuline zvjezdice” najbolje, a Smotra glazbenog stvaralaštva u Varaždinu prvi put okupila i vrtićke zborove
Događanja
25. ožujka 2026.
Alenka Kučić
Sjajna vijest za novomarofsku knjižnicu: Za inkluzivni kulturni projekt odobreno više od 107 tisuća eura
Događanja
25. ožujka 2026.
Alenka Kučić
Upornošću do rezultata – Međimurskoj županiji otvoren put do palijativnog centra
Događanja
25. ožujka 2026.
Jozica
Video & fotogalerija
FOTO Velik dio zgrade varaždinskog suda već sravnjen – pogledajte napredak radova!
Fotogalerija
17. ožujka 2026.
Od povorke do izbora najljepše dječje maske: Klenovnik živio u fašničkom ritmu
Fotogalerija
16. veljače 2026.
U srcu Staroga grada Čakovca održano nacionalno otvorenje Noći muzeja 2026.
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Javnozdravstvena akcija u Areni Varaždin: crvenim i žutim haljinama protiv moždanog udara i raka vrata maternice
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Prava zimska idila na sjeveru Hrvatske – snijeg kakav dugo nismo vidjeli
Fotogalerija
7. siječnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.