Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Politika
  • Habijan: Bale se moraju čim prije maknuti s ulaza u Grad

Habijan: Bale se moraju čim prije maknuti s ulaza u Grad

Politika
26. travnja 2019.
mirela
1070
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Varaždin, 26. travanj – „Povodom Rješenja Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave kojim se izvan snage stavlja odluka Gradskog vijeća o stavljanju van snage odluka o izboru najpovoljnijeg ponuditelja izražavam žaljenje i zabrinutost zbog navedene odluke DKOM-a“ izjavio je Damir Habijan na konferenciji za medije ispred Gradske vijećnice.

Podsjetimo, Gradsko vijeće je u veljači ove godine donijelo predmetu odluku jednoglasno, dakle sve političke opcije u Gradu Varaždinu podržale su prijedlog navedene odluke.

„Smatrao sam da donošenje navedene odluke predstavlja početak kraja problema vezanih za balirani otpad. Očekivao sam da slijedi postupak raspisivanja javne nabave u kojem bi se izabrala najpovoljnija ponuda u pogledu odvoza i odlaganja otpada, te u konačnici riješio problem koji je stvoren prije 14 godina“ izjavio je Habijan te napomenuo „Gradsko vijeće kao predstavničko tijelo te ja kao predsjednik vijeća učinili smo sve što je bilo moguće da se započne s rješavanjem ovog gorućeg pitanja“.

Habijan je također istaknuo da je na raspolaganju i otvoren za razgovore i iznalaženje rješenja ovog problema u granicama svojih nadležnosti kao predsjednik vijeća, te da će u koordinaciji sa svim predstavnicima političkih stranaka u Gradskom vijeću sazvati međustranačko vijeće kako bi s kolegama vijećnicima raspravio o mogućnostima koje kao predstavničko tijelo ima.

Habijan je dodao da je jednostavno provjeriti tko je bio na vlasti u vrijeme nastanka ovog problema, ali da neće trošiti svoje vrijeme na prozivanje nego će nastojati kao i do sada na konstruktivna način pomoći u njegovom rješavanju te naglasio „Podsjećam, a to je potvrdio jučer i državni tajnik Šiljeg, u proračunu Fonda za ovu godinu osigurano je 20 milijuna HRK za rješavanje Bale, još 12 milijuna u sljedećoj godini. Ministar Ćorić dao je suglasnost na program sanacije lokacije Brezje. Prema tome, sve što je bilo u granicama naših mogućnosti smo izvršili, sada je red na izvršnoj vlasti“.

Na pitanja o aktualnim događanjima i prosvjedu građana Habijan je izjavio: „Protivim se bilo kakvim pritiscima, smatram da pravo na prosvjed i slobodu govora nije tema u 21 stoljeću. Isto tako smatram da moramo poštivati ustavom zajamčeno načelo autonomije Sveučilišta“.

„Kao građanin Grada Varaždina, ne kao predsjednik Gradskog vijeća, želim da se bale što prije maknu s ulaza u grad. Očekujem da izvršna vlast, dakle gradonačelnik Čehok i njegovi zamjenici predlože novo rješenje ovog problema, jer gradsko vijeće kao predstavničko tijelo nema više mogućnosti niti na koji način donositi odluke po ovom pitanju“ zaključio je Habijan.

www.vzaktualno.hr

mirela 1623 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Čehok poručio Čačiću: 'Županija se bavi fasadama i to je njezin domet, a razvojne projekte neka prepuste onima koji to znaju raditi
Politika
2019-04-26

Sljedeća Vijest

PODSJEĆAMO I UPOZORAVAMO! Zatvoren je nadvožnjak kod Varteksa, stvaraju se gužve - evo uputa kako i kuda voziti
Događanja
2019-04-26
Izdvojeno
Vatrogasci dali podršku zabrani pirotehnike – peticija Prijatelja životinja još se uvijek može potpisati
Hrvatska i svijet
18. ožujka 2026.
Alenka Kučić
Varaždinske Toplice ponovno primjer dobre prakse: „Smart kvart” predstavljen na NONA forumu
Događanja
18. ožujka 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Gradu Varaždinu 240.000 eura za rekonstrukciju atletske staze na Slobodi
Sport
18. ožujka 2026.
Alenka Kučić
Župan Posavec u Zagrebu preuzeo ugovor o sufinanciranju obnove sportske dvorane Graditeljske škole Čakovec
Događanja
18. ožujka 2026.
Jozica
Video & fotogalerija
FOTO Velik dio zgrade varaždinskog suda već sravnjen – pogledajte napredak radova!
Fotogalerija
17. ožujka 2026.
Od povorke do izbora najljepše dječje maske: Klenovnik živio u fašničkom ritmu
Fotogalerija
16. veljače 2026.
U srcu Staroga grada Čakovca održano nacionalno otvorenje Noći muzeja 2026.
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Javnozdravstvena akcija u Areni Varaždin: crvenim i žutim haljinama protiv moždanog udara i raka vrata maternice
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Prava zimska idila na sjeveru Hrvatske – snijeg kakav dugo nismo vidjeli
Fotogalerija
7. siječnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.