Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Sport
  • U Varaždinu uskoro jubilarni 25. Joma Varaždinski polumaraton – saznajte sve potrebne informacije na vrijeme

U Varaždinu uskoro jubilarni 25. Joma Varaždinski polumaraton – saznajte sve potrebne informacije na vrijeme

Sport
13. rujna 2019.
mirela
926
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U organizaciji varaždinskog Trkačkog kluba Marathon 95 u nedjelju, 22. rujna, održat će se međunarodna cestovna utrka, jubilarni 25. Joma Varaždinski polumaraton. Utrka je i humanitarna te se očekuje više od 800 trkačica i trkača iz Hrvatske i desetak europskih zemalja.

Utrka koja se organizira uz Dan oslobođenja Varaždina ove će godine biti točno na 28. obljetnicu tog događaja iz varaždinske povijesti, a ujedno će biti i Prvenstvo Oružanih snaga Republike Hrvatske u polumaratonu s nastupom 60-ak natjecatelja. Varaždinska atraktivna staza polumaratonske utrke (21.097,5 metara) tri puta vodi kroz samo središte Varaždina, dok će sudionici utrke građana i juniora na 4,8 kilometara također proći povijesnim centrom grad. Start i cilj je na Kapucinskom trgu.

Već četiri godine u organizaciju Varaždinskog polumaratona uključeni su polaznici Centra za odgoj i obrazovanje „Tomislav Špoljar“ koji izrađuju unikatne finišerske medalje, a 10 kuna od svake uplaćene startnine bit će izdvojeno za Centar. Glavni pokrovitelj utrke je Grad Varaždin, a uključeni su i Zajednica sportskih udruga Grada Varaždina, PU varaždinska, Varaždinska županija i Turistička zajednica Varaždinske županije.

Popratni program na Kapucinskom trgu bit će sportsko-rekreativno-zdravstveni pa će se sa svojim programima predstaviti Zavod za javno zdravstvo Varaždinske županije, Graditeljska, prirodoslovna i rudarska škola Varaždin te Srednja škola Maruševec, Gradsko društvo Crvenog križa Varaždin, Udruga nordijskog hodanja i pješačenja Drava iz Varaždina, Klub nordijskog hodanja Varaždin te Društvo za zaštitu od dijabetesa Varaždin. Uključit će se i Varaždinska građanska garda te Gradski puhački orkestar Hrvatskih željeznica Varaždin.

Program 25. Varaždinskog polumaratona u nedjelju, 22. rujna, počinje u 7.30 sati podizanjem startnih brojeva. Start utrka djece je u 9.30 sati, a start polumaratona i utrke građana i juniora na 5 kilometara u 10.30 sati. Proglašenje najboljih očekuje se oko 13.30 sati.

Za vrijeme održavanja utrke bit će zatvorene pojedine ulice u Varaždinu, a promet će regulirati prometna policija i prometna jedinica mladeži:
od 9:20 do 13:30 VRAZOVA ULICA od Kapucinskog trga do Hallerove aleje uz propuštanje prometa od Ulice braće Radić prema Kapucinskom trgu nakon 11:15 sati, od 10:30 do 11:00 ANINA ULICA, SUPILOVA (od križanja s Aninom do Merlićeve), MERLIĆEVA, R. BOŠKOVIĆA (od Merlićeve do F. Konščaka). F. KONŠČAKA, SAJMIŠTE, F. KURELCA uz puštanje prometa odmah nakon prolaska posljednjeg trkača, od 10:30 do 11:15 V. NAZORA, a poslije će ulica biti pregrađena i otvorena desnom trakom do N. Fallera tako da će promet nesmetano teći od 10:40 do 11:15 ZRINSKIH I FRANKOPANA, A. CESARCA (od Kapucinskog trga do Zagrebačke)
od 10:45 do 13:00 HALLEROVA ALEJA raskrižjem Hallerova / G. Krkleca / R. Hercega policija će upravljati i propuštati promet isključivo u smjeru sjever-jug (G. Krkleca i R. Hercega) i obrnuto.

Organizatori mole sugrađane da uvaže privremenu prometnu regulaciju za vrijeme održavanja ovog međunarodnog sportskog događaja.
Više informacija o 25. Joma Varaždinskom polumaratonu može se pronaći na internetskoj stranici: http://varazdinski-polumaraton.com/.

VZ5km2019cilj VZpm2019cilj

vzaktualno.hr

mirela 1623 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Budite dio „Prve humanitarne utrke grada anđela“ - saznajte detalje i prijavite se!
Sport
2019-09-13

Sljedeća Vijest

FOTO: Na Kapucinskom trgu otvoren 12. ulični obrtnički sajam
Događanja
2019-09-13
Izdvojeno
Ljetna STEAM školica u Ludbregu: Tri radionice spajaju znanost, igru i boravak na otvorenom
Događanja
5. srpnja 2025.
Ivana
Klečavci mole na trgu u Zagrebu – danas nema prosvjednika
Hrvatska i svijet
5. srpnja 2025.
Ivana
Ivanec: Povećavaju se potpore za prvašiće na 200 eura
Događanja
5. srpnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Gužve na cestama: Na A2, kod Trakošćana kolona pet kilometra, na A1 prometna nesreća i vozi se usporeno
Hrvatska i svijet
5. srpnja 2025.
Ivana
Video & fotogalerija
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.