Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Crna kronika
  • REKORDNA KAZNA OD 48 TISUĆA KUNA Mopedist u Strmcu vozio pijan, bez vozačke i bez kacige

REKORDNA KAZNA OD 48 TISUĆA KUNA Mopedist u Strmcu vozio pijan, bez vozačke i bez kacige

Crna kronika
17. rujna 2019.
Alenka Kučić
1077
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Mopedist koji je zaustavljen u Strmcu Podravskom jamačno će dugo pamtiti ponedjeljak, 16 rujna, jer mu prijeti novčana kazna od čak 48.000,00 kuna.

Naime, 20-ogodišnji je mladić zaustavljen u Strmcu Podravskom, a utvrđeno je da je vozio moped prije stjecanja prava na upravljanje, odnosno bez položenog vozačkog ispita, a bio je i pod utjecajem alkohola, s izmjerenih 0,73 g/kg.
-Osim toga, moped nije bio registriran niti osiguran, niti je vozač nosio zaštitnu kacigu i sve to skupa kada se zbroji ispada da mu prijeti novčana kazna od čak 48.000 kuna, prijeti mu izricanje zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom AM kategorije koja će se izvršiti kada položi vozački ispit. Ako se ne izrekne novčana kazna, moguće je da vozač završi u zatvoru do 60 dana, a bit će mu određeno i 9 negativnih prekršajnih bodova. - rekao je voditelj Odsjeka za sigurnost cestovnog prometa PU varaždinske, Danijel Posavec.

 

ak/vzaktualno.hr

Alenka Kučić 26373 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Varaždinski polumaraton
Najavljen rekordan 25. Varaždinski polumaraton
Sport
2019-09-17

Sljedeća Vijest

Vidovečka „Zeljarijada” i ove godine donosi atraktivan i bogat program. I najdužu sarmu!
Događanja
2019-09-17
Izdvojeno
Varaždinski vatrogasci među najboljima u Hrvatskoj: “Ako vidite naše hitnjake i vatrogasce, došli ste u sigurne ruke”
Događanja
19. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Vozači u Varaždinskoj županiji pod povećalom: Provjeravat će se prolazak kroz crveno, pružni prijelazi i prva pomoć
Crna kronika
19. svibnja 2026.
Alenka Kučić
„Folklorašić” okupio 250 malih čuvara kulturne baštine iz Varaždinske županije
Događanja
19. svibnja 2026.
martina
Dođite na selo: Mađarevo ponovno okuplja ljubitelje tradicije na 12. Danima pere
Događanja
19. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.