Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • VOZAČI, OPREZ! Svaki treći rabljeni automobil iz ove zemlje dolazi s namještenom kilometražom

VOZAČI, OPREZ! Svaki treći rabljeni automobil iz ove zemlje dolazi s namještenom kilometražom

Hrvatska i svijet
16. prosinca 2019.
Alenka Kučić
877
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Autoklubovi su odlučili podignuti glas i upozoriti javnost, ali i vlasti, da se takvo ponašanje mora sankcionirati

Namještanje kilometraže na rabljenim automobilima veliki je posao, mnogi lovci u mutnom zarađuju mnogo u toj disciplini varanja kupaca. Francuski autoklub (ACA) i njemački autoklub (ADAC) pokrenuli su veliku kampanju borbe protiv namještanja kilometraže.

Autoklubovi su odlučili podignuti glas i upozoriti javnost, ali i vlasti da se takvo ponašanje mora sankcionirati, piše HAK revija.

Ovo je iznimno važno i za naše kupce rabljenih automobila jer je procjena da je svaki treći automobil u Njemačkoj s namještenom kilometražom. Kao što znate, a možda ste i samo šopingirali, to je tržište najvažnije našim kupcima rabljenih vozila.
Nijemci i Francuzi procjenjuju da se na njihovim tržištima prodaje od 30 do 50 posto rabljenih automobila s namještenom kilometražom.

„Što da vam poručimo, nego: budite oprezni kad kupujete rabljeno vozilo u inozemstvu i dobro pogledajte servisnu knjižicu. Inače, uređaji pomoću kojih možete namjestiti kilometražu danas se mogu kupiti na internetu”, poručuju iz HAK revije.

automobili

vzaktualno.hr/hakrevija

Alenka Kučić 25973 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Ne propustite božićnu čaroliju u Petrijancu
Događanja
2019-12-16

Sljedeća Vijest

Od noćas opet skuplje gorivo – pogledajte koliko
Hrvatska i svijet
2019-12-16
Izdvojeno
Gradonačelnik Jenkač odgovorio oporbi na njihovo iznošenje neistina i obmanjivanje javnosti
Događanja
14. ožujka 2026.
Jozica
Općini Visoko sedam tisuća eura za radove oko Crkve sv. Marije Magdalene
Događanja
14. ožujka 2026.
martina
Dobra zabava i ove godine na „Antunovu v Marofu”: Stižu Miach, Danijela Martinović i Mejaši!
Događanja
14. ožujka 2026.
martina
U Ludbregu turiste kroz grad vode – Dudek i Regica
Događanja
14. ožujka 2026.
martina
Video & fotogalerija
Od povorke do izbora najljepše dječje maske: Klenovnik živio u fašničkom ritmu
Fotogalerija
16. veljače 2026.
U srcu Staroga grada Čakovca održano nacionalno otvorenje Noći muzeja 2026.
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Javnozdravstvena akcija u Areni Varaždin: crvenim i žutim haljinama protiv moždanog udara i raka vrata maternice
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Prava zimska idila na sjeveru Hrvatske – snijeg kakav dugo nismo vidjeli
Fotogalerija
7. siječnja 2026.
Sport, igra i nova iskustva: Deseto izdanje Zimskog sportskog višeboja u Varaždinu izazvalo veliko zanimanje osnovnoškolaca
Fotogalerija
5. siječnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.