Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Župan Kolar: “Svjesni smo potencijalne opasnosti od koronavirusa, ali nema potrebe za panikom”

Župan Kolar: “Svjesni smo potencijalne opasnosti od koronavirusa, ali nema potrebe za panikom”

Hrvatska i svijet
5. veljače 2020.
Alenka Kučić
770
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Na inicijativu župana Željka Kolara, Stožer civilne zaštite Krapinsko-zagorske županije održao je u utorak, 4. veljače, sjednicu u svrhu koordinacije aktivnosti i dogovora oko protokola u slučaju pojave korona virusa.

Načelnik Stožera civilne zaštite Anđelko Ferek – Jambrek rekao je:
-Predstavnici stručnih službi istaknuli su na sjednici da u Republici Hrvatskoj zasad nema potvrđenih slučajeva oboljelih od korona virusa. Istaknuo bih da su zdravstvene ustanove na području Krapinsko – zagorske županije spremne, ukoliko dođe do pojave korona virusa, a sve prema smjernicama Kriznog stožera Ministarstva zdravstva. U tu svrhu, pripremljene su četiri smještajne jedinice sa posebnim ulazom, u Općoj bolnici Zabok i bolnici hrvatskih veterana te su zdravstvene ustanove osigurale potrebnu opremu i razradile protokole postupanja - rekao je načelnik Stožera Ferek – Jambrek.

koronavirus

Stanovnici Krapinsko-zagorske županije obavještavaju se o sljedećem:

-Osoba koja je unutar prethodnih 14 dana boravila u Kini ili je bila u kontaktu s oboljelim od upale pluća uzrokovane korona virusom, treba se javiti nadležnom epidemiologu Zavoda za javno zdravstvo Krapinsko-zagorske županije na broj telefona 091/510 31 65 ili 099/24 55 545 radi dobivanja daljnjih uputa.

-U slučaju da takva osoba u narednih 14 dana razvije simptome poput povišene tjelesne temperature, kašlja, grlobolje i otežanog disanja, ne treba otići svom liječniku, niti u Zavod za hitnu medicinu Krapinsko-zagorske županije, niti u bolnicu, nego treba odmah, telefonski obavijestiti nadležnog epidemiologa Zavoda za javno zdravstvo Krapinsko-zagorske županije na broj telefona 091/510 31 65 ili 099/24 55 545. Takva osoba će biti prevezena vozilom hitne medicinske pomoći koje je namijenjeno samo za te potrebe te će biti zbrinuta u zdravstvenoj ustanovi koja ispunjava uvjete za prijam oboljelog.

U slučaju promjena u protokolu za postupanje, stanovništvo će biti obaviješteno putem službene stranice Krapinsko-zagorske županije, a dodatne informacije se mogu pratiti na službenim stranicama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo https://www.hzjz.hr/

Župan Željko Kolar istaknuo je nakon sjednice:
-Na području Republike Hrvatske zasad nema potvrđenih slučajeva oboljelih od korona virusa. Važno je naglasiti da smo svjesni potencijalne opasnosti, ali da nema potrebe za panikom. U slučaju da na području Krapinsko – zagorske županije dođe do pojave korona virusa, imamo pomno pripremljen protokol za postupanje prema smjernicama Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i bit ćemo spremni pravodobno i efikasno reagirati. Važno je da javnost bude upoznata s time, kako se ne bi nepotrebno brinula - rekao je župan Kolar.

kolar

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 26411 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

„Ludbreg u duši” - prva ovogodišnja izložba u sklopu programa Ludbreg petkom
Događanja
2020-02-05

Sljedeća Vijest

Za 4. izložbu mladih vina u Cestici zaprimljeno 170 uzoraka
Događanja
2020-02-05
Izdvojeno
„Več mašina fučka!”: Razgledajte izložbu povodom 140 godina željezničke pruge Varaždin – Zagreb
Događanja
24. svibnja 2026.
Alenka Kučić
NE PROPUSTITE! Uskoro prezentacija Interpretacijskog centra Špilja Vindija
Događanja
24. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Idućeg tjedna bogat gostujući program u varaždinskom HNK: balet Giselle, dječja predstava i Trio Samobor
Događanja
24. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Ivanec: Neka vas u ponedjeljak ujutro ne uznemiri sirena! Civilna zaštita održat će vježbu
Događanja
24. svibnja 2026.
martina
Video & fotogalerija
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.