Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Od sutra Porezna opet u akciji: Tri djelatnosti pod posebnim povećalom

Od sutra Porezna opet u akciji: Tri djelatnosti pod posebnim povećalom

Hrvatska i svijet
12. veljače 2020.
Alenka Kučić
772
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Porezna uprava u suradnji s Carinskom upravom nastavlja provoditi nadzore fiskalizacije na cijelom području Republike Hrvatske

Kroz provedene analize rizika i postupke praćenja izdavanja i fiskaliziranja računa uočeno je da još uvijek postoji znatan broj poreznih obveznika koji ili ne izdaju račune ili izdane račune ne fiskaliziraju čineći pri tome najteže porezne prekršaje.

Stoga je porezna uprava obavijestila porezne obveznike da u sklopu redovnih nadzornih aktivnosti koje provodi u suradnji s Carinskom upravom nastavlja provoditi nadzore fiskalizacije na cijelom području Republike Hrvatske.
Nadzori fiskalizacije obavljat će se očevidom u poslovnim prostorima poreznih obveznika, provjerom izdavanja računa u realnom vremenu putem mobilnih uređaja te drugim nadzornim aktivnostima. U razdoblju od 13. do 19. veljače nadzornim aktivnostima bit će obuhvaćeni svi obveznici fiskalizacije, a posebno obveznici koji obavljaju djelatnost:
-trgovina na malo cvijećem, sadnicama, sjemenjem, gnojivom, kućnim ljubimcima i hranom za kućne ljubimce u specijaliziranim prodavaonicama,
-taksi služba i
-djelatnost restorana i ostalih objekata za pripremu i usluživanja hrane.

fiskalnizacija fiskalni porezna

ak/vzaktualno.hr

Alenka Kučić 24475 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Varaždin
JAVITE SE Varaždinska županija raspisala javni poziv za dodjelu potpora za samozapošljavanje
Događanja
2020-02-12

Sljedeća Vijest

Gripa hara Zagorjem i Podravinom
Hrvatska i svijet
2020-02-13
Izdvojeno
Ispred ambulante u Jalžabetu uređeno i asfaltirano parkiralište
Gospodarstvo
12. srpnja 2025.
Ivana
Evo kako ćemo uskoro plaćati cestarinu bez zaustavljanja – stiže i bijeli auto s rotirkama
Hrvatska i svijet
12. srpnja 2025.
Alenka Kučić
Tražite posao? Evo što se nudi u Varaždinskoj županiji
PR članak
12. srpnja 2025.
Siniša Kalajdžija
U ljetnom roku u Međimurskoj županiji upisano 1106 učenika – za jesen ostalo malo mjesta
Događanja
12. srpnja 2025.
Ivana
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Sedamdesetak varaždinskih višebojaca uživalo u kupanju, druženju i zabavi u Novom Vinodolskom
Fotogalerija
7. srpnja 2025.
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.