Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Sport
  • Varaždin kod Slavena igra najvažniju utakmicu – Kastel: Nema kalkulacija!

Varaždin kod Slavena igra najvažniju utakmicu – Kastel: Nema kalkulacija!

Sport
21. svibnja 2021.
N.K.
752
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Nogometaši Varaždina u posljednjem, 36. kolu HT Prve lige u subotu od 17 sati protiv Slaven Belupa u Koprivnici tražit će ostanak u najvišem rangu hrvatskog nogometa.

Varaždin je posljednji s 28 bodova, Istra ima jedan više i igra kod Osijeka koji je osigurao Europu, Lokomotiva ima dva više i igra kod Hajduka koji se bori za Europu, a Slaven ima tri više i osigurao je ostanak u Prvoj ligi.

Susret u Koprivnici najavili su treneri Varaždina i Slaven Belupa.

Varaždinski Zoran Kastel je istaknuo da nema kalkulacija.

– Moramo tamo odigrati pravu mušku utakmicu, ići na pobjedu bez ikakvih kalkulacija. Mislim da bi nas ta pobjeda trebala ostaviti u ligi. Igra se samo na tri boda, ne može se igrat na nula ni protiv koga. Treba odigrati pravu utakmicu. Samo spremni igrači mogu nastupiti. Znamo svi važnost te utakmice. Cijela godina nam je u toj jednoj utakmici. Trebamo otići odigrati otvorenu utakmicu i probati izboriti pobjedu. Slaven je ekipa koja je starija, iskusnija, kompaktna, koja zaslužuje koje mjesto više na tablici, nego gdje se sad nalaze. Ali mi imamo svoje probleme i gledamo sebe – rekao je Kastel.

To je prvi put da igrači Varaždina pod Kastelovim vodstvom dočekuju utakmicu u izolaciji.

– Idemo u karantenu u Ludbreg, to nam je bliže do Koprivnice, da se dečki još dodatno mobiliziraju, da se odmore skupa i da spremni dočekamo tu utakmicu – kazao je trener Varaždina.

Trener koprivničke momčadi Tomislav Stipić najavio je da za njih ne postoji alternativni cilj osim pobjede u sutrašnjem regionalnom derbiju.

– Znamo kakva je situacija u njihovoj momčadi, ali mi smo fokusirani samo na sebe. Želimo rasterećeno i dinamično odigrati i s pobjedom završiti sezonu. Bit ćemo pravi i ostaviti srce na terenu za naš cilj kako bismo na odmor otišli sretni i maksimalno se motivirani vratili na pripreme za novu sezonu – rekao je Stipić.

Slaven Belupo je osigurao ostanak u ligi, a uz Varaždin, još se dvije momčadi, Istra i Lokomotiva, bore za očuvanje statusa.

– Taj dio ne dopire do mene i djeluje mi jako daleko jer ne utječe direktno na nas. Mogu samo zamisliti kakve trenutke proživljavaju ne samo igrači klubova koji su u opasnosti već i djelatnici u klubovima, čistačice, osoblje iz ureda ili ljudi koji brinu za travnjake. Ipak, nije na nama da pričamo o tome. Ovo je sport i mi moramo ići na pobjedu kako bismo se na pravi način oprostili od ove teške, naporne i nimalo jednostavne sezone – završio je trener Slavena.

n.kalajdžija / vzaktualno.hr / nk-slaven-belupo.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Iz Grada Lepoglave pozivaju: Upišite se u područne odjele varaždinske Glazbene škole
Događanja
2021-05-21

Sljedeća Vijest

VIKEND PROGNOZA Uživajte dok možete – pred vratima je nova promjena vremena s kišom i grmljavinom
Hrvatska i svijet
2021-05-22
Izdvojeno
Međimurska županija čuva tradiciju – svetomarska čipka u suvremenom dizajnu nakita
Događanja
8. travnja 2026.
Jozica
U tijeku je sanacija klizišta Skradnjak 2 u Knapiću – radilište obišao gradonačelnik Batinić
Gospodarstvo
8. travnja 2026.
Alenka Kučić
Počela online prodaja karata za derbi sjevera
Događanja
8. travnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Stotinjak čuvara prirode okupilo se na dvodnevnom seminaru u Međimurju
Događanja
8. travnja 2026.
martina
Video & fotogalerija
Župan Kolar primio prijavak povijesnih postrojbi uoči Kostelske uskrsne pištole
Fotogalerija
4. travnja 2026.
FOTO Snijeg i olujni vjetar napravili kaos na sjeveru Hrvatske – problemi kod Novog Marofa i Ivanca
Fotogalerija
27. ožujka 2026.
FOTO Velik dio zgrade varaždinskog suda već sravnjen – pogledajte napredak radova!
Fotogalerija
17. ožujka 2026.
Od povorke do izbora najljepše dječje maske: Klenovnik živio u fašničkom ritmu
Fotogalerija
16. veljače 2026.
U srcu Staroga grada Čakovca održano nacionalno otvorenje Noći muzeja 2026.
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.