Međunarodni dvoranski miting "Indor Track&Field" održan u Beču, okupio je više od 500 natjecatelja iz cijele Europe. Među njima nastupilo je i nekoliko atletičara iz AK Sloboda, a najbolji rezultat postigao je David Š alamon na 400 m te je s rezultatom 50,94 postavio novi mlađe juniorski rekord Hrvatske, ujedno i svoj osobni i varaždinski rekord.
Odličan nastup i nove osobne i varaždinske rekorde postigle su juniorka Mateja Jambrović koja je 200 m trčala 24,67, dok je mlađa seniorka Kristina Dudek na 400 m postigla rezultat 55,55 što je bilo dovoljno za odlično 7., odnosno 11. mjesto u ukupnom plasmanu. Osim njih na mitingu su još nastupili senior Mirko Hižman na 400 m koji je, zanimljivo, postigao u stotinku isti rezultat kao Š alamon (50,94), zatim Bernard Gavez, Danijela Roško i Dario Fotak na 800 te Marija Hižman na 400 metara.
Varaždinski atletičari nastavljaju zimsku dvoransku sezonu sljedećeg vikenda u Linzu i Rijeci nakon čega slijedi državno prvenstvo. Sva ta natjecanja bit će izborna za seniorske nastupe na prvenstvu Balkana u Istambulu i prvenstvu Europe u Pragu krajem veljače. Od varaždinskih atletičara najozbiljniji kandidati za spomenuta natjecanja su Lucija Pokos, Kristina Dudek i Mateja Jambrović.
www.vzaktualno.hr