Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Hoće li ovo uzdrmati gasterbajtere sa sjevera Hrvatske? Oni koji su se oglušili na pozive Porezne uprave platit će velike kazne

Hoće li ovo uzdrmati gasterbajtere sa sjevera Hrvatske? Oni koji su se oglušili na pozive Porezne uprave platit će velike kazne

Hrvatska i svijet
22. kolovoza 2022.
tesa
554
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Porezna uprava započela je rezidentima Republike Hrvatske koji prihode ostvaruju u inozemstvu, a oglušili su se na poziv iz veljače da ih dobrovoljno prijave, slati službene pozive da se pokreće postupak oporezivanja primitaka iz inozemstva po službenoj dužnosti, piše Jutarnji list.

Porezni rezidenti kojima su poslani pozivi ne mogu više izbjeći sankcije za neprijavljivanje prihoda, već im od dana kada im je upućen poziv počinje teći zakonska zatezna kamata, koja od 1. srpnja iznosi 5,31 posto, a slijedi im i kazna za neprijavljivanje te može iznositi od 500 do 30.000 kuna.

Zasad su pozivi poslani građanima koji ostvaruju najveće prihode, a u rujnu, kada se svi vrate s godišnjeg odmora, slijedi masovno slanje službenih poziva, piše Jutarnji list.

Prema neslužbenim procjenama, oko 180.000 hrvatskih rezidenata ostvaruje prihode u inozemstvu od nesamostalnog rada, odnosno plaće i mirovine, samostalne djelatnosti, drugog dohotka, kapitala, imovine i imovinskih prava ili drugog izvora.

vzaktualno.hr / jutarnji.hr

tesa 3884 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

PETICIJA „NE KAMENOLOMU“ prikupila oko 700 potpisa
Događanja
2022-08-22

Sljedeća Vijest

NESREĆA NA A4: Divljao po autocesti, pa kod Novog Marofa sletio u jarak
Crna kronika
2022-08-22
Izdvojeno
Novi vrtić „Gustav Krklec” predstavljen građanima kroz Dan otvorenih vrata
Događanja
24. travnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
U Varaždinskim Toplicama obilježena godišnjica otvorenja Šetnice brigadnog generala Željka Dvekara
Događanja
24. travnja 2026.
martina
Na 135. obljetnicu rođenja Ladislava Kralja Međimurca ponovo otvorena Memorijalna zbirka njemu u čast
Događanja
24. travnja 2026.
Siniša Kalajdžija
Stoljeće skrbi i desetljeće mobilnosti obilježeni međunarodnim simpozijem u Novom Marofu
Događanja
24. travnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Župan Kolar primio prijavak povijesnih postrojbi uoči Kostelske uskrsne pištole
Fotogalerija
4. travnja 2026.
FOTO Snijeg i olujni vjetar napravili kaos na sjeveru Hrvatske – problemi kod Novog Marofa i Ivanca
Fotogalerija
27. ožujka 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.