U prijedlogu proračuna Grada Varaždina za 2016. godinu su i sredstva od 2 milijuna kuna za konačno rješavanje pružnog prijelaza "kućanske rampe", najavio je gradonačelnik Goran Habuš. Sredstva su za studiju izvodljivosti i projektnu dokumentaciju. Cijela investicija denivelacije prijelaza predviđena je oko 52 milijuna kuna, a moguća je dobivanje novaca iz europskih fondova, što su potvrdilli iz Ministarstva prometa.
Gradonačelnik je najavio i da će Strategija razvoja Grada Varaždina do 2020. biti gotova u veljači, a odmah će se krenutio s izradom one za razdoblje nakon toga.

Vijećnici će u ponedjeljak odlučivati i o sufinanciranju dadilja za djecu koja nisu u vrtićima. Za to je predviđeno 30.000 kuna odnonso 500 kuna po djetetu što je usklađeno s vrtićima, a predviđa se povećanje na 560 kuna.
Da bi se krenulo s projektom Svijeta kukaca Grad mora Parkovima uputiti zahtjev za sporazum o pravu građenja. To je uvjet da bi se projekt mogao kandidirati za sredstva iz europskih fondova.

Također će se na sjednici Gradskog vijeća u ponedjeljak naći i promjena odluke koju je Gradsko vijeće već donijelo o davanju zgrade u Križanićevoj ulici na korištenje Sveučilištu Sjever. Naime, u prethodnoj odluci radilo se samo o sredstvima iz EU fonodva pa bi se ta odluka trebala izmijeniti kako bi Sveučilište moglo tražiti i sredstva iz nacionalnih i drugih izvira za uređenje zgrade.
www.vzaktualno.hr