Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Novomarofska Udruga Medarica donirala staklenke meda Dječjem vrtiću Novi Marof

Novomarofska Udruga Medarica donirala staklenke meda Dječjem vrtiću Novi Marof

Događanja
3. veljače 2024.
Alenka Kučić
962
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Kako bi djeci stvorili pozitivne prehrambene navike, Udruga Medarica Novi Marof posjetila je Dječji vrtić Novi Marof te su djeci, uz edukativnu priču, podijeljene staklenke meda.

Kako je rekao predsjednik Udruge Medarica Novi Marof ,Vlado Topolovec, riječ o akciji koja promiče sve ono što pčelari rade, ali promiče i pozitivne prehrambene navike kod djece.

-Upravo je to naš interes, da učimo djecu da od malih nogu koriste med. Djeca do godinu dana ne smiju koristiti med jer još nemaju sposobnost prerade proizvoda, ali od godine dana nadalje mogu ga i trebaju što više koristiti - rekao je Topolovec.

Akcija se provodi četvrtu godinu zaredom, a Udruga je ovoga puta prikupila 150 teglica meda.

-Imamo pet vrtića na području grada Novog Marofa, a ovo je najveći vrtić i ovdje imamo više od 30 staklenki. Smatramo da kao udruga moramo izaći ususret jer lokalna zajednica pomaže nama preko određenih subvencija i mi to želimo vratiti na neki način. Svaki se pčelar iz naše udruge obvezao da donira dvije staklenke meda - rekao je Topolovec.

Ujedno se osvrnuo i na situaciju u pčelarstvu, navodeći kako se svake godine broj pčelinjih zajednica smanjuje do 10 posto.

- Ovisni smo o klimatskim promjenama koje su nastale i pčelarenje je postalo skupo. Svaki pčelar gleda da nešto i zaradi, ali to je postalo nemoguće jer su troškovi porasli i bez pomoći se jednostavno ne isplati - rekao je Topolovec te zahvalio Gradu Novom Marofu što za pčelare svake godine izdvoje sredstva iz Proračuna.

Zadovoljstvo donacijom nije krila ni ravnateljica Dječjeg vrtića Novi Marof, Karolina Fotak.

-Udruga nam uvijek nesebično daruje svoje donacije. Vrtić je bio u projektu Zdrave prehrane i koristimo med redovito u našoj prehrani, naročito što se tiče doručka. Stavljamo ga u desertne stvari kao što su medenjaci i pite. Smatramo da je vrlo važno da djeca dođu u susret s medom jer, prema nekim povratnim informacijama, roditelji ga vrlo slabo koriste doma u konzumaciji, eventualno u nekakvim zimskim periodima. Mi ga u vrtiću koristimo tijekom cijele godine - rekla je ravnateljica te zahvalila Udruzi na donaciji.

Donaciju je pohvalio i novomarofski gradonačelnik Siniša Jenkač.

-Drago mi je da naši medari svake godine uspiju donirati med našim dječjim vrtićima. Radi se o domaćem medu i na taj se način omogućava našoj djeci da koriste kvalitetan, domaći i provjereni med. Znamo da se na policama trgovina zna pronaći med upitne kvalitete, stoga mi je drago da naši medari svake godine odvoje više staklenki meda za djecu - rekao je gradonačelnik Jenkač te dodao kako Grad svake godine potporama pomaže pčelarima kako bi sačuvali svoj pčelinji fond.

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 25497 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Sve je spremno za spektakularni prikaz Seljačke bune, ove godine s novim Gupcem, čiju ulogu je preuzeo Igor Frajtag: Iako nisam karizmatičan kao prijašnji Gupci, dat ću sve od sebe da to napravim najbolje što mogu
Događanja
2024-02-03

Sljedeća Vijest

Varaždinski HNS: Zahtijevamo hitne mjere za poboljšanje kvalitete zraka u našem gradu!
Politika
2024-02-03
Izdvojeno
Nikad brojnija povorka moto mrazova razveselila brojnu djecu u Ivancu – dovezli 350 darova!
Događanja
22. prosinca 2025.
Alenka Kučić
Mladež HDZ-a razveselila najmlađe pacijente Opće bolnice Varaždin
Događanja
22. prosinca 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Advent u Đurmancu protekao u znaku zajedništva, tradicije i blagdanske radosti
Događanja
22. prosinca 2025.
Ivana
Varaždinska županija i Grad Varaždin zahvalili suradnicima na uspješnoj godini: „Zahvaljujući njihovoj muci, trudu i radu, mi smo među najrazvijenijima”
Događanja
22. prosinca 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Novomarofski Božićni bibliobus i Djed Mraz donose osmijehe i knjige mališanima!
Fotogalerija
17. prosinca 2025.
Mališani ukrasili božićno drvce ispred Općine Trnovec Bartolovečki: „Bitno je da se svi družimo i zabavimo!”
Fotogalerija
11. prosinca 2025.
ADVENT V MAROFU Upaljena druga adventska svijeća i obilježena 45. obljetnica KUD-a Marof
Fotogalerija
7. prosinca 2025.
Veliki dan za Gradski muzej Varaždin: Otvoreno 8. Bijenale slikarstva, prvi put izvan Zagreba
Fotogalerija
3. prosinca 2025.
Na Gradskom groblju u Varaždinu odana počast preminulim građanima te preminulim, poginulim i nestalim braniteljima
Fotogalerija
31. listopada 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.