Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Crna kronika
  • Naivni 63-godišnjak ostao bez 170.000 eura: prevaranti na njegovo ime podignuli čak i kredit

Naivni 63-godišnjak ostao bez 170.000 eura: prevaranti na njegovo ime podignuli čak i kredit

Crna kronika
7. veljače 2024.
Robert Peharda
865
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Zahvaljujući vlastitoj naivnosti, za čak 170.000 eura postao je lakši 63-godišnji muškarac iz Primorja kojeg je nepoznati prevarant ili, pak, više njih, oštetio za upravo toliki iznos, piše jutarnji.hr.

Prema navodima kaznene prijave koju je zaprimila PU primorsko-goranska početkom tjedna, 63-godišnjak je u dobroj vjeri od 2022. godine pa sve do prošlog tjedna vjerovao da putem različitih internetskih platformi za trgovanje naftom i zlatom, investira u svoju sigurnu budućnost.

U tu svrhu je muškarac tijekom dvije godine ulagao određene iznose novca nakon čega su ga nepoznate osobe tražile podatke o njegovom bankovnom računu jer su očito „nanjušile” da 63-godišnjak u banci ima novca još.

- Oštećeni muškarac im je ustupio tražene podatke nakon čega su nepoznate osobe s njegova bankovnog računa isplaćivale različite novčane iznose, a na sve to još su u njegovo ime čak podignule i kredit - kažu iz policije navodeći da je 63-godišnjak u konačnici oštećen za više od 170.000 eura.

Policija radi na rekonstrukciji tijeka novca i traga za nepoznatim počiniteljima.

vzaktualno.hr/jutarnji.hr

Robert Peharda 325 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Europarlamentarka Glavak: Akt o digitalnim uslugama – test za integritet izbornih procesa
Politika
2024-02-07

Sljedeća Vijest

Delegacija Županije Zapadnohercegovačke posjetila Varaždinsku županiju, obišla srednje škole i upoznala se s radom Centara izvrsnosti
Događanja
2024-02-07
Izdvojeno
FOTO Snijeg i olujni vjetar napravili kaos na sjeveru Hrvatske – problemi kod Novog Marofa i Ivanca
Fotogalerija
27. ožujka 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
NJIHOV JE DAN: Čestitajte imendan Ladi, Rupertu i Peregrinu!
Lifestyle
27. ožujka 2026.
Ivana
I danas kiša, u nekim dijelovima i snijeg, puhat će i jak vjetar
Hrvatska i svijet
27. ožujka 2026.
Ivana
Novi Marof ponovno postaje središte umjetnosti i likovnog stvaralaštva – počinju 10. Rabuzinovi dani!
Događanja
26. ožujka 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTO Snijeg i olujni vjetar napravili kaos na sjeveru Hrvatske – problemi kod Novog Marofa i Ivanca
Fotogalerija
27. ožujka 2026.
FOTO Velik dio zgrade varaždinskog suda već sravnjen – pogledajte napredak radova!
Fotogalerija
17. ožujka 2026.
Od povorke do izbora najljepše dječje maske: Klenovnik živio u fašničkom ritmu
Fotogalerija
16. veljače 2026.
U srcu Staroga grada Čakovca održano nacionalno otvorenje Noći muzeja 2026.
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Javnozdravstvena akcija u Areni Varaždin: crvenim i žutim haljinama protiv moždanog udara i raka vrata maternice
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.