Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • STATISTIKA Varaždinska županija u 2023. godini zabilježila čak 20,9 posto više noćenja nego 2022. godine

STATISTIKA Varaždinska županija u 2023. godini zabilježila čak 20,9 posto više noćenja nego 2022. godine

Događanja
4. ožujka 2024.
Nikolina Pofuk Bajz
945
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Prema službenim podacima Državnog zavoda za statistiku za turističku sezonu 2023. nema velikih iznenađenja.

Najjača turistička destinacija bila je Istarska županija, dok su kontinentalnom dijelu zemlje predvode Karlovačka i Krapinsko-zagorska županija, dok je Varaždinska županija zabilježila jedan od najvećih rasta broja dolazaka.

Krapinsko-zagorska županija tako je prema podacima DZS-a, u protekloj godini ostvarila ukupno 191 603 dolazaka, odnosno 414 222 noćenja.

Zanimljivo je da je protekle godine Zagorje posjetilo više stranih turista nego domaćih, odnosno njih 96 946 bilo je stranih turista, dok je 94 658 bilo domaćih turista koji su ipak ostvarili i više noćenja nego strani turisti.

Gledajući ukupni broj dolazaka, to je za čak 8,1 posto povećanje dolazaka u odnosu na 2022. godinu, s tim da je broj dolazaka stranih turista porasta za čak 16,9 posto. Sukladno tome, slični su postoci i kod noćenja, gdje je ostvaren porast od ukupnog broja noćenja za 8 posto, dok je porast noćenja stranih turista porastao za 16,7 posto, a domaćih za neznatnih 0,5 posto.

Varaždinska županija u protekloj je godini imala ukupno 103 216 dolazaka, odnosno 241 220 noćenja. Varaždinsko područje isto su više posjećivali strani turisti koje je u 2023. godini posjetilo njih 56 764, dok je domaćih turista bilo skoro 10 tisuća manje, odnosno 46 452.

U odnosu na 2022. godinu, Varaždinska županije je protekle godine imala porast dolazaka za 16,5 posto, s time da je dolazak domaćih turista porastao za 14,7 posto, a stranih za 18 posto.

Vrijedno je spomenuti da je porastao i postotak noćenja, pa je tako ukupno porastao za 19,1 posto, dok su domaći turisti imali za čak 20,9 posto više noćenja, a strani turisti za 17,6 posto.

I Međimurska županija imala je porast dolazaka turista kojih je u 2023. godini bilo 94 556, odnosno 215 597 noćenja. Za razliku od prethodnih dviju županija, Međimurska županija imala je više domaćih gostiju i to njih 50 846, dok je stranih bilo 43 719. Porast je to dolazaka za 8,3 posto, odnosno noćenja za 5,7 posto. Dolasci domaćih turista porastao je za 5,5 posto, dok su stranci dolazili više za 11,8 posto.

n.p.bajz/vzaktualno.hr/DZS

Nikolina Pofuk Bajz 3485 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Kruh nigdje nije poskupio kao u Hrvatskoj: iako je cijena brašna u opadanju isto pravilo ne vrijedi i za pekarske proizvode
Hrvatska i svijet
2024-03-04

Sljedeća Vijest

Danas djelomice sunčano, ponegdje moguća i kiša
Hrvatska i svijet
2024-03-05
Izdvojeno
Hrvatsku u polufinalu čeka Njemačka – sanjamo finale i zlato!
Sport
30. siječnja 2026.
Ivana
Noć muzeja u Ivancu: Od kolekcije namještaja, preko starih fotografija snježnog grada, do jegera na planinarskoj vatri!
Događanja
30. siječnja 2026.
Alenka Kučić
Petak promjenjiv i oblačan – ponegdje moguće slabe oborine
Hrvatska i svijet
30. siječnja 2026.
Ivana
Današnji godovnjaci su Martina, Martin, Gordana i Gordan – evo što znače njihova imena
Lifestyle
30. siječnja 2026.
Ivana
Video & fotogalerija
Prava zimska idila na sjeveru Hrvatske – snijeg kakav dugo nismo vidjeli
Fotogalerija
7. siječnja 2026.
Sport, igra i nova iskustva: Deseto izdanje Zimskog sportskog višeboja u Varaždinu izazvalo veliko zanimanje osnovnoškolaca
Fotogalerija
5. siječnja 2026.
FOTO Moto Mrazovi ponovno ugrijali Sračinec
Fotogalerija
2. siječnja 2026.
Novomarofski Božićni bibliobus i Djed Mraz donose osmijehe i knjige mališanima!
Fotogalerija
17. prosinca 2025.
Mališani ukrasili božićno drvce ispred Općine Trnovec Bartolovečki: „Bitno je da se svi družimo i zabavimo!”
Fotogalerija
11. prosinca 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.