Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Margetje u Margečanu okupilo velik broj posjetitelja šireg ivanečkog kraja

Margetje u Margečanu okupilo velik broj posjetitelja šireg ivanečkog kraja

Događanja
15. srpnja 2024.
Siniša Kalajdžija
686
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Nakon pet godina u Margečanu je održana najveća kulturno-zabavna manifestacija „Margetje v Margečanu“ koja je okupila veliki broj posjetitelja šireg ivanečkog područja. U organizaciji Udruge građana Margeta i DVD-a Margečan pripremljen je bogat kulturno-umjetnički program kojim se željelo od zaborava očuvati tradicija i običaji margečanskog i radovanskog kraja, ali i predstaviti aktivnosti tamošnjih OPG-ova, udruga civilnog društvo i drugih.

Predsjednica Udruge građana Margeta Ivana Karpov izrazila je zahvalu svim članovima udruge koji su se spremno uključili u organizaciju ovog događanja.

- Zajedničkim snagama ponovno smo oživjeli Margetje, počastili naše sumještane i goste zanimljivim programom te zahvalili svetoj Margareti na zaštiti koju nam svakodnevno pruža – rekla je predsjednica Udruge Karpov.

Predsjednik Gradskog vijeća Grada Ivanca Zdenko Đuras podsjetio je kako Margetje u Margečanu ima dugu tradiciju koja se prenosi s generacije na generaciju.

- Kroz ovakva događanja, ali i kroz rad udruge, želja nam je zadržati našu tradiciju za naše sumještane, ali isto tako ostaviti ju u nasljeđe generacijama koje dolaze. Na prvi dan manifestacije, u našoj župnoj crkvi posvećenoj svetoj Margareti proslavljena je sveta misa koju su uz domaćeg župnika Tita Damira Šmintića suslavili i svećenih iz susjednih župa, dok je drugi dan manifestacije bio u znaku starih zanata. Naime, poznato je da su u Margečanu u povijesti bili zastupljeni svi zanati koji su bili potrebni da jedna zajednica i jedno mjesto mogu normalno funkcionirati i živjeti – rekao je Đuras zahvalivši se svim ljudima koji su sudjelovali u organizaciji manifestacije, gostima koji su tih dana posjetili Margečan, a svim župljanima margečanske župe čestitao je Dan njihove nebeske zaštitnice sv. Margarete djevice i mučenice.

Kako je to nekada izgledalo u Margečanu imao se prilike uvjeriti i župan Varaždinske županije Anđelko Stričak koji je istaknuo kako je ovo još jedna hvalevrijedna manifestacija koja „dolini vitezova“ daje na važnosti.

- Zadovoljstvo je vidjeti kako je prostor između trga, Etno kuće i prostora tzv. „Črne ribe“ bio pun posjetitelja što samo govori da su ljudi željni druženja, ali i da su zainteresirani za očuvanje svoje tradicijske baštine. Nedaleko Margečana nalazi se dvorac Bela I kojeg je početkom godine kupila Varaždinska županija, a sve s ciljem da se cijeloj dolini da na važnosti, odnosno prepoznatljivosti. Smatram kako će obnova dvorca, odnosno njegova namjena, muzejski postav vezan uz srednji vijek i vitezove ivanovce, uređenje perivoja i okoliša dvorca tome doprinijeti – zaključio je župan Stričak pohvalivši organizatore na odličnoj organizaciji manifestacije.

 

vzaktualno.hr

Siniša Kalajdžija 2600 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Međimurje među regijama vodećim po ulaganjima u turizam
Događanja
2024-07-15

Sljedeća Vijest

Autom sletio u Dravu, policija traga za vozačem i vozilom
Crna kronika
2024-07-15
Izdvojeno
Varaždinske Toplice ponosne su na mladog znanstvenika Davida Šestaka, državnog prvaka iz kemije
Događanja
10. lipnja 2026.
martina
USKOK uzvratio Šimuniću: “Teza o političkom pritisku potpuno je neistinita”
Događanja
10. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Povodom Nacionalnog dana preživjelih od raka u Općoj bolnici Varaždin postavljene Oglasne ploče za onkološke pacijente
Događanja
10. lipnja 2026.
martina
Između vrta i amfore: Otkrijte tajne rimske kućne ljekarne u Arheološkom parku Iovia
Događanja
10. lipnja 2026.
martina
Video & fotogalerija
Smotra vatrogasnih vozila i opreme na Kapucinskom trgu okupila varaždinske vatrogasce i građane
Fotogalerija
29. svibnja 2026.
Dan udruga Općine Sračinec okupio brojne posjetitelje u Parku Velika graba
Fotogalerija
25. svibnja 2026.
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.