Policijska uprava varaždinska izvijestila je o nekoliko kaznenih djela krađe i provale koje su se dogodile u razdoblju od 3. do 11. ožujka na području Varaždina i okolice.
U vremenu od 9. do 11. ožujka, na Trgu Kralja Tomislava u Varaždinu, nepoznata je osoba iz ograđenog dijela terase ugostiteljskog objekta ukrala plinske boce i kolica za dostavu, čime je poduzeću napravljena materijalna šteta od oko 200 eura. Protiv lopova će se podnijet kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.
U Možđencu je, u razdoblju od 3. do 11. ožujka, nepoznata osoba provalila u tri vikend kuće u vlasništvu osoba starosti 67, 45 i 20 godina te tom prilikom ukrao alkoholna pića. Materijalna šteta procjenjuje se na oko 100 eura.
Još jedna provala dogodila se u noći s 10. na 11. ožujka u Ulici Braće Krajanski u Varaždinu. Nepoznata osoba provalila je u kontejner poduzeća te ukrala razne bušilice i više setova različitog sitnog alata. Visina materijalne štete bit će utvrđena naknadno, a protiv počinitelja slijedi kaznena prijava.
Tijekom iste noći, u Ulici Miroslava Krleže u Varaždinu, nepoznata je osoba iskoristila neosigurano vozilo 76-godišnjeg vlasnika te iz njega ukrala nekoliko ribolovnih štapova. Šteta se procjenjuje na oko 350 eura.
vzaktualno.hr