Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Započeo drugi dan konferencije Invest in Zagorje – tema budućnost gospodarstva

Započeo drugi dan konferencije Invest in Zagorje – tema budućnost gospodarstva

Događanja
7. svibnja 2025.
Ivana
438
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Drugi je dan konferencije Invest in Zagorje koja se održava u Termama Tuhelj.

Nakon jučerašnjeg prvog dana i dodjele nagrada najboljim srednjoškolcima i startupovima za najbolje i najuspješnije projekte, danas je na rasporedu nekoliko panela vezanih za budućnost gospodarstva, industrije, za nova zanimanja i tehnologije te zapošljavanje.

Najavljujući današnji program, direktorica Poduzetničkog centra Helena Matuša istaknula je da će sudionici imati priliku slušati investitore u Krapinsko-zagorskoj županiji, vizionare koji se ne boje reći kako će izgledati budućnost, ali i brojne poduzetnike koji ulažu u izgradnju i tehnologije.

- Nećemo zaboraviti ni osvrnuti se na to kako se mi kao društvo, kao ljudi, snalazimo u svim tehnološkim promjenama koje dolaze. Program je danas strukturiran kroz dva ključna govora. U početku će nas Nikša Sviličić uvesti u temu kako se budućnost spaja s prošlošću i kako to zgleda danas. Kroz niz panela govorit ćemo o industriji 5.0, o ljudima, vođama, vizionarima, ali i o industrijama koje će nestati, opstati ili tek nastati – kazala je Matuša.

Konferenciju će zaključiti predavanje Borisa Trupčevića, poznatog kao menadžera hodočasnika koji će govoriti o tome kako se snaći u okolnostima nepredvidive budućnosti.

- Drugi dan konferencije u potpunosti je posvećen budućnosti i onome kako mi društvo i kao zajednica, poduzeća, gospodarski sektor tu budućnost oblikujemo i živimo već danas – zaključila je Matuša.

Župan Željko Kolar rekao je kako su sve teme koje su pred nama izazovne, govorimo o zanimanjima koja polako nestaju, o predviđanjima za zanimanja za koje ni ne znamo, a za 20 godina će ih svi koristiti.

- Govorit ćemo i o 5.0 industrijskoj tranziciji, o sigurnosti koja je potrebna za dobro gospodarsko okruženje, investicije i nova zapošljavanja jer imamo agresiju Rusije na Ukrajinu koja je u prve dvije godine izuzetno utjecala na energente koji su ostavili traga na gospodarstvu. S našim gospodarstvenicima ćemo pokušati naći najbolju energiju i ravnotežu za privlačenje investicija, što domaćih, što stranih, u suradnji sa školama predvidjeti zanimanja koja će biti potrebna našem gospodarstvu i preko Poduzetničkog centra biti podrška startupovima i našim gospodarstvenicima na javljanju na natječaje koji su predviđeni kroz industrijsku tranziciju i koji su predviđeni kroz financijsku omotnicu 2021.-2027. godine -  naglasio je Kolar.

Dodao je kako će ovdje biti sjajnih lidera koji su iz ničeg napravili sjajne gospodarske rezultate, bit će ovdje i sjajnih managera, ljudi sa iskustvom, međunarodnim, svjetskim i europskim i svi koji će biti na panelima imat će nešto za naučiti.

Župan se prisjetio i jučerašnjeg dana i natjecanja srednjih škola i startupova koji su pokazali izuzetnu snalažljivost i upornost.

- Srednjoškolci su se vrlo angažirali oko tih inovacija koje su predstavili i jako smo zadovoljni što su prezentirali, a prezentacija startupova je bila na svjetskoj razini i teme koje su obuhvatili su impresivne i siguran sam da će sigurno netko od njih naći investitora – pojasnio je župan Kolar.

Posebno se osvrnuo na robotizaciju i pametnu tehnologiju za koju kaže da već živi i mijenja se na području Krapinsko-zagorske županije.

- Mi smo čitavu ovu školsku godinu u našoj srednjoj školi s dva robota educirali profesore koji će imati novi kurikulum u školskoj godini 2025./2026 - kazao je Kolar osvrnuvši se na robota Maksimu koja će biti domaćica u Poduzetničkom centru i tamo dočekivati goste i biti opskrbljena svim informacijama koje su potrebne posjetitelju centra.

- Cilj nam je da do školske godine 2027./2028. svaka naša srednja škola ima robota na kojem će učenici moći raditi. Vjerujem da je to naš snažan doprinos, da nam djeca kroz obrazovni program, ne samo da drže korak sa ostalim dijelovima Hrvatske, nego da budu i korak ispred - poručio je Kolar.

Načelnik Općine Tuheljske Toplice Mladen Hercigonja zadovoljan je što se konferencija održava upravo na području njihove općine, u Termama Tuhelj, koje su odličan primjer ulaganja u budućnost. Ove su godine Terme realizirale značajne investicije u modernizaciju bazenskog kompleksa te proširenje smještajnih kapaciteta dogradnjom novog hotelskog paviljona.

ibelošević/vzaktualno.hr

Ivana 1904 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Gradonačelnik Lepoglave obišao radove izgradnje vatrogasnog doma u Kamenici
Događanja
2025-05-07

Sljedeća Vijest

NK Varaždin ugostio školsko natjecanje u mini nogometu
Sport
2025-05-07
Izdvojeno
Ludbreški lovci proslavili 80 godina rada i očuvanja prirode
Događanja
28. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
LEPOGLAVA Dodijeljeno gotovo 14 tisuća eura za dječji vrtić u Višnjici
Događanja
28. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Utapanje je tihi događaj. Roditelji, upamtite: Djeca koja se igraju u vodi su glasna – čim utihnu, provjerite šutnju!
Hrvatska i svijet
28. lipnja 2026.
martina
U Brstecu održan 25. Kup DVD-a Brstec i drugo kolo Kupa VZVŽ za mladež i pomladak
Događanja
28. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
ONI SU PONOS VARAŽDINSKE ŽUPANIJE 26 državnih prvaka primilo priznanja za izvrsnost
Fotogalerija
17. lipnja 2026.
Povijesni dan za varaždinsko zdravstvo: Otvorena najveća investicija u povijesti OBV-a vrijedna više od 45 milijuna eura – Centralni operacijski blok
Gospodarstvo
16. lipnja 2026.
Otvorena kupališna sezona, na Dravskom kotliću rekordnih 35 ekipa!
Fotogalerija
13. lipnja 2026.
Smotra vatrogasnih vozila i opreme na Kapucinskom trgu okupila varaždinske vatrogasce i građane
Fotogalerija
29. svibnja 2026.
Dan udruga Općine Sračinec okupio brojne posjetitelje u Parku Velika graba
Fotogalerija
25. svibnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.