Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Župan Kolar prvi dan škole posjetio učenike PŠ Hrašćina

Župan Kolar prvi dan škole posjetio učenike PŠ Hrašćina

Događanja
8. rujna 2025.
Ivana
300
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Započela je nova školska godina. Na području čitave Republike Hrvatske u školu kreće 444.500 učenika, od toga 36 tisuća prvašića.

U Krapinsko-zagorskoj županiji u školske klupe danas će u osnovnim i srednjim školama sjesti 13.181 učenik, od toga 8691 učenik u osnovnim školama i 4490 učenika u srednjim školama. Poseban dan zasigurno će biti za 1084 učenika, prvašića koji su danas po prvi puta sjeli u svoje školske klupe.

Prvi dan škole, krapinsko-zagorski župan Željko Kolar posjetio je Područnu školu Hrašćina i svima zaželio uspješnu novu školsku godinu. Dodao je kako su se potrudili napraviti konstruktivnu i cjelovitu obnovu škole i uspjeli, kako bi na početku školske godine učenici krenuli u školu u Hrašćini, da ne moraju putovati u Budinščinu, iako radovi nisu sto posto završeni.

- Međutim, naša sigurnosna procjena je da roditelji bez straha mogu pustiti djecu u školu. Neke od ovih skela bit će još danas uklonjene, a ostali radovi bit će gotovi za nekih desetak radnih dana, tako da će tada sve biti u funkciji. Naravno da je ljepše doći u uređenu školu, iznutra i izvana, od konstruktivne obnove, energetske učinkovitosti i svega ostalog što je bitno za udobnost. No, isto tako najbitnije je da imamo dobre nastavnike i nastavnice i da imamo odličnu suradnju između roditelja i nastavnika. Važno je djeci posvetiti maksimalnu pažnju kako bi dobili jednu sinergiju i kako bi djeca s veseljem dolazila u školu – naglasio je Kolar.

Na području Krapinsko-zagorske županije u osnovnu i srednju školu danas kreće 13.181 učenik.

- Od tog broja, 1084 učenika su prvašići i svima njima želimo dobrodošlicu. Pozivamo i sve sudionike u prometu da budu posebno oprezni i da paze na djecu. Hvala i Ministarstvu unutarnjih poslova koje je i ove godine krenulo sa svojom akcijom dodatne kontrole prometa – završio je župan Kolar.

Pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, šport i tehničku kulturu Mirjana Smičić Slovenec osvrnula se na neke osnovne podatke koji se tiču samih škola.

– Dvije osnovne škola drugu godinu za redom sudjeluju u eksperimentalnom programu cjelodnevne nastave. To su Osnovna škola Mače i OŠ Augusta Cesarca Krapina. Povećao se i broj djece u dnevnim boravcima u osnovnim školama, pa je tako u 13 škola organiziran dnevni boravak za oko 500 učenika. Novitet je Osnovna škola Stjepana Radića Brestovec Orehovički koja po prvi puta ove godine ima organiziran produženi boravak za jednu odgojno-obrazovnu skupinu. Imamo i pozitivan trend upisa učenika u prvi razred osnovne škole, pa tako već treću godinu za redom bilježimo porast broja prvašića – poručila je Smičić Slovenec.

Što se tiče srednjih škola ovo je najbolja upisna godina jer je upisano 80 učenika više, u odnosu na prošlu godinu.

- Imamo povećanje broja upisanih učenika u strukovne programe i oni od ove godine imaju modularnu nastavu. Također, pozivam učenike srednjih škola da prate našu web stranicu jer nam krajem rujna slijede pozivi za stipendije u tri kategorije - pojasnila je Smičić Slovenec.

Dodala je kako su od ove nastavne godine u školama, novitet operativni djelatnici za sigurnost i civilnu zaštitu.

- Naše osnovne i srednje škole uputile su 73 zahtjeva za izdavanje suglasnosti za zapošljavanje navedenih djelatnika Ministarstvu obrazovanja i odobreno je manje od polovice zahtjeva. Vjerujemo da će do kraja mjeseca biti odobreni i ostali zahtjevi kako bi mogli imati konačnu brojku - zaključila je pročelnica.

Ravnateljica OŠ Vladimir Nazor Budinčšina, pod koju spada PŠ Hrašćina Renata Kreber - Mikšaj istaknula je zadovoljstvo obnovljenom školom.

- Mislim da ćemo svi zajedno uživati jer je škola dobila nove boje. Mi novu školsku godinu započinjemo sa sedam razrednih odjela, sa 43 učenika. Jako smo veseli, jer imamo samo jednu kombinaciju. Đaci prvaci će biti u kombinaciji sa trećim razredom - rekla je ravnateljica te svima čestitala početak nove školske godine.

 

ibelošević/vzaktualno.hr

 

Ivana 1651 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Lepoglava: Nabavlja se sustav za mjerenje kvalitete zraka vrijedan 26 tisuća eura
Događanja
2025-09-08

Sljedeća Vijest

Prvi školski dan: U varaždinskoj županiji 1.429 prvašića sjelo u klupe,do kraja polugodišta u svim školama jednosmjenska nastava
Događanja
2025-09-08
Izdvojeno
Župan Posavec održao svečani prijem povodom božićno-novogodišnjih blagdana
Događanja
24. prosinca 2025.
Ivana
Led koji je ugrijao Varaždin: Umjetnost, 275 godina Purgara i dobrota u srcu Adventa
Događanja
24. prosinca 2025.
Alenka Kučić
Načelnik Pintarić uručio potpore za novorođenčad: „Ovo je jedan od najljepših događaja koje organiziramo”
Događanja
24. prosinca 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Tin Jurak: „Uz podršku Vlade i premijera, mladi će imati više mjera za rješavanje stambenog pitanja, što je jedno od ključnih pitanja naše generacije“
Politika
24. prosinca 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Novomarofski Božićni bibliobus i Djed Mraz donose osmijehe i knjige mališanima!
Fotogalerija
17. prosinca 2025.
Mališani ukrasili božićno drvce ispred Općine Trnovec Bartolovečki: „Bitno je da se svi družimo i zabavimo!”
Fotogalerija
11. prosinca 2025.
ADVENT V MAROFU Upaljena druga adventska svijeća i obilježena 45. obljetnica KUD-a Marof
Fotogalerija
7. prosinca 2025.
Veliki dan za Gradski muzej Varaždin: Otvoreno 8. Bijenale slikarstva, prvi put izvan Zagreba
Fotogalerija
3. prosinca 2025.
Na Gradskom groblju u Varaždinu odana počast preminulim građanima te preminulim, poginulim i nestalim braniteljima
Fotogalerija
31. listopada 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.