Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Politika
  • HDZ: “Odlukom SDP-a povećana cijena vode za sve građane i gospodarstvo Varaždinske županije!!!!”

HDZ: “Odlukom SDP-a povećana cijena vode za sve građane i gospodarstvo Varaždinske županije!!!!”

Politika
25. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
91
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Na našu adresu stiglo je priopćenje HDZ-a koje potpisuju načelnici i gradonačelnici Varaždinske županije iz redova HDZ-a, a odnosi se na povećanje cijene vode. Priopćenje prenosimo u cijelosti:

U utorak 19. svibnja održana je Skupština Varkoma na kojoj je prihvaćen prijedlog direktora Varkoma, Brune Istera, da se poveća cijena vode i svih popratnih naknada za građane i gospodarstvo cijele Varaždinske županije. Iako je Skupštini nazočilo samo 6 suvlasnika, od ukupno 27, zahvaljujući glasovima Grada Varaždina, koji sam ima gotovo većinu, izglasane su nove veće cijene.

Kao suvlasnici Varkoma uspjeli smo na prošloj Skupštini odgoditi povećanje cijene vode jer je tada trebala dvotrećinska većina što SDP-ova većina ni uz pomoć Milorada Batinića i ostalih nije imala. Nažalost, na ponovljenoj Skupštini bila je dovoljna obična većina pa je odluka SDP-a prošla bez problema s obzirom da je odluka o inicijativi za povećanju cijene vode došla usuglašena sa Gradskog odbora SDP-a Grada Varaždina.

Nažalost, ova odluka o povećanju cijena vrijedi za sve općine i gradove Varaždinske županije. U stilu, izbori su tek za tri godine, pa je sada vrijeme za podizanje cijena jer će građani za tri godine to zaboraviti. Hoće li, vidjet ćemo? Nakon prošle Skupštine argumentirano smo pojasnili zašto smo protiv povećanja cijena.

Ulaganje u obveznice, davanje pozajmica, oročenih Varkomovih 6 milijuna eura u banci, iskazana dobit za prethodno razdoblje, samo su neki od argumenata zbog čega smo bili protiv povećanja cijena.

Međutim, sve to nije bitno jer je SDP u dogovoru sa direktorom Varkoma Isterom te zahvaljujući Gradu Varaždinu uspio u svom naumu, a to je povećati cijenu vode za sve građane i gospodarstvo Varaždinske županije. Kao suvlasnici nadamo se da će novi milijuni eura, prikupljeni od povećanja cijene, završiti u radovima na smanjenju gubitaka vode koji su gotovo 40 posto, novim ulaganjima u vodoopskrbu i odvodnju (ne samo u Gradu Varaždinu), a manje u donacije i pozajmice gradskim udrugama i tvrtkama, manje u kupovanje obveznica i oročavanjem sredstava u bankama.

Nažalost, 6 suvlasnika izglasalo je odluku koja vrijedi za svih 28 općina i gradova naše županije. I oni valjda znaju zašto su glasali za povećanje cijene vode svojim mještanima sa kojim svaki dan žive. A mi se pitamo, hoće li građani zaista za 3 godine sve ovo zaboraviti ? Ili neće…?

vzaktualno.hr

Nikolina Pofuk Bajz 3878 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Prijavite se na 55. izdanje Utrke ulicama Grada Varaždinskih Toplica
Događanja
2026-05-25

Sljedeća Vijest

SDP-u stigao odgovor o zapošljavanjima u Varaždinskoj županiji: Zaposlene su i kćeri Bosilja i Istera
Događanja
2026-05-25
Izdvojeno
HDZ: “Odlukom SDP-a povećana cijena vode za sve građane i gospodarstvo Varaždinske županije!!!!”
Politika
25. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Prijavite se na 55. izdanje Utrke ulicama Grada Varaždinskih Toplica
Događanja
25. svibnja 2026.
martina
Čestitka župana Stričaka NK Varaždinu na odličnoj sezoni!!!!!
Događanja
25. svibnja 2026.
Siniša Kalajdžija
Čestitajte imendan današnjim godovnjacima!
Lifestyle
25. svibnja 2026.
martina
Video & fotogalerija
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.