Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Ludbreg: Nastavljen projekt “Two and a half minutes to midnight…”

Ludbreg: Nastavljen projekt “Two and a half minutes to midnight…”

Događanja
18. siječnja 2018.
Alenka Kučić
951
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U Ludbregu je održan 2. transnacionalni sastanak projektnih partnera u sklopu projekta „Two and a half minutes to midnight – Innovative education approach for addressing the climate change issues in primary schools“ koji je odobren u okviru programa ERASMUS+.
Glavni cilj projekta je povećanje kompetencija i vještina učiteljica i učenika osnovnih škola za bolje razumijevanje problema klimatskih promjena te da se bave sa tim problemom korištenjem obnovljivih izvora energije izvan učionica, kao i razvoj vještina i razmišljanja o predviđanju klimatskih promjena, poticanjem kritičkog razmišljanja o glavnim uzrocima ovog prirodnog fenomena.
Na projektu sudjeluje devet partnera, a vodeći partner je Grad Peshtera iz Bugarske.

Na sastanku je odabran logo projekta kao i izgled web stranice projekta. Održane su paralelno dvije grupe: za izradu dokumenta za strateško partnerstvo u kojoj su sudjelovali predstavnici tijela javne vlasti i predstavnici Regionalnih energetskih agencija te druga za izradu priručnika za škole u kojoj su sudjelovali predstavnici škola iz Bugarske, Makedonije i Hrvatske.
Na kraju projekta je održan sastanak Upravnog odbora na kojem su dogovorene odgovornosti i obveze svakog partnera do slijedećeg sastanka. Prvi zajednički 4-dnevni trening održat će se u Kochani, Makedonija od 11. – 15. travnja 2018. godine.
Projekt je sufinanciran sredstvima Europske unije iz Programa Erasmus+.

erasmus

www.vzaktualno.hr

Alenka Kučić 25556 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Zlatan Avar
Avar: Uskoro izlazimo s rješenjem za bale
Gospodarstvo
2018-01-18

Sljedeća Vijest

Hrvatska bolja za dva mjesta
Hrvatska bolja za dva mjesta
Sport
2018-01-18
Izdvojeno
Besplatan prijevoz „busekima“ za varaždinske umirovljenike i u 2026.
Događanja
2. siječnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
LAVINA ZATRPALA CESTU PREMA IVANČICI Grad Ivanec angažirao mehanizaciju
Događanja
2. siječnja 2026.
Alenka Kučić
Ako koristite kapi za oči, obratite pozornost: Povlače se pojedine serije lijekova
Hrvatska i svijet
2. siječnja 2026.
Jozica
Prvi radni dan 2026.: župan Stričak ugostio istaknute pojedince iz medija, sporta i plesa
Događanja
2. siječnja 2026.
Jozica
Video & fotogalerija
Novomarofski Božićni bibliobus i Djed Mraz donose osmijehe i knjige mališanima!
Fotogalerija
17. prosinca 2025.
Mališani ukrasili božićno drvce ispred Općine Trnovec Bartolovečki: „Bitno je da se svi družimo i zabavimo!”
Fotogalerija
11. prosinca 2025.
ADVENT V MAROFU Upaljena druga adventska svijeća i obilježena 45. obljetnica KUD-a Marof
Fotogalerija
7. prosinca 2025.
Veliki dan za Gradski muzej Varaždin: Otvoreno 8. Bijenale slikarstva, prvi put izvan Zagreba
Fotogalerija
3. prosinca 2025.
Na Gradskom groblju u Varaždinu odana počast preminulim građanima te preminulim, poginulim i nestalim braniteljima
Fotogalerija
31. listopada 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.