Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • OPASNOST NA CESTI: Vozači pazite na pojavu “crnog leda”

OPASNOST NA CESTI: Vozači pazite na pojavu “crnog leda”

Hrvatska i svijet
1. ožujka 2018.
Siniša Kalajdžija
1523
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Hrvatska trenutno doživljava vrhunac polarnog vala s najnižim temperaturama koje ponegdje padaju i na -20 stupnjeva Celzijevih. Zbog jakog vjetra osjećaj hladnoće je još jači, no od petka se ponovno očekuje postupno zatopljenje i lagano slabljenje sibirskog vala kojeg su inozemni mediji slikovito nazvali ‘Beast from the East’ (Zvijer s istoka) - piše Net.hr.

No, meteorolozi su upozorili na novu opasnost koja će vrebati u petak i subotu, a radi se o ledenoj kiši i zaleđenim cestama, odnosno pojavi takozvanog crnog leda.

Kako najavljuje AccuWeather, velika je mogućnost pojave crnog leda diljem Europe nakon što prođe polarni val.

‘Među prve prijetnje s kojima se suočavaju vozači tijekom zimskih mjeseci je i ona najopasnija od svih – sklizak i teško uočljiv, a potencijalno smrtonosan crni led’.

Crni se led stvara na prometnicama kada pada kiša, a temperatura zraka je ispod nule. Upravo se takvo vrijeme očekuje tijekom vikenda na kopnenom dijelu Hrvatske. Crni led zapravo je sloj leda koji nastaje na cestam kojima automobili ne prometuju često. Kroz njega se vidi asfalt, po čemu je opasnost i dobila ime. Ovaj je led, naime, nemoguće uočiti sve dok se automobilom ne dođe na njega.

www.vzaktualno.hr/Net.hr

Siniša Kalajdžija 2598 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Blaženka Divjak
Ministrica oštro uzvratila na kritike. Oplela i po novinarima i urednicima
Hrvatska i svijet
2018-02-28

Sljedeća Vijest

bednja
Hitan sastanak na Bednji. Krizni situacija zbog velikih količina snijega
Događanja
2018-03-01
Izdvojeno
Noć na bašči: Ne propustite šetnju s fenjerima pod bedemima Staroga grada
Događanja
5. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Vatrogasci Općine Bednja obilježili blagdan svetog Florijana u Cvetlinu
Događanja
5. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Vatrogasci u Krapini dobili novu opremu i najavili Dan otvorenih vrata
Događanja
5. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Sjever Hrvatske među liderima: Varaždinska i Krapinsko-zagorska županija u top 100 korisnika NPOO-a
Gospodarstvo
5. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Župan Kolar primio prijavak povijesnih postrojbi uoči Kostelske uskrsne pištole
Fotogalerija
4. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.