Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Kerekesh Teatar i “Tjedan smijeha” ispisuju povijest

Kerekesh Teatar i “Tjedan smijeha” ispisuju povijest

Događanja
6. ožujka 2018.
Alenka Kučić
1160
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Deveti Tjedan smijeha, koji se u Varaždinu i Varaždinskoj županiji održavao od 23. veljače do 4. ožujka 2018. godine, posjetilo je više od 12 500 posjetitelja. Kerekesh Teatar, kao glavni organizator, u deset dana održavanja organizirao je 50 predstava, od toga 16 predstava domaće produkcije, a 34 gostujućih predstava iz Zagreba, Splita i Velike Gorice. Zahvaljujući tim brojkama, Tjedan smijeha je postao najveći i najposjećeniji kazališni festival u povijesti Hrvatske.

Zbog poteškoća s vremenskim uvjetima na cestama, važno je napomenuti i to da je Kerekesh Teatar, na vlastiti trošak organizirao besplatan prijevoz djece varaždinskih vrtića i osnovnih škola na izvedbe koje su se održavale u HNK Varaždin, dok su neke, u dogovoru s ravnateljima, odigrane u prostorima školskih dvorana. Zadovoljstvo djece, roditelja i ravnatelja, kao i sigurnost mališana, bila je nit vodilja za organizaciju prijevoza, što je u konačnici rezultiralo i time da niti jedna predstava na Tjednu smijeha nije otkazana zbog vremenskih uvjeta!
Organizatori su se susreli i s mnogim nepredvidivim situacijama, poput otkazivanja posljednje dvije izvedbe predstave „Amateri“ kazališta KNAP iz Zagreba, stoga zahvaljuj i glumcima iz predstave „Kako ubiti supruga ili suprugu bez suvišnih zašto“ Iskri Jirsak i Petru Atanasoskom što su uskočili u posljednji čas i zabavili više od 600 posjetitelja nedjeljhnih izvedbi u HNK Varaždin.

Vrhunac festivala, svakako je bila jubilarna 1250. izvedba predstave "Dimnjačar" koju Ljubomir Kerekeš izvodi od veljače 1992. godine. Predstava "Dimnjačar" je ujedno i najizvođenija predstava u Hrvatskoj, ikad.

kerekesh 3
Na kraju festivala dodijeljene su nagrade autorima najboljih karikaturnih radova u okviru 2. izložbe karikaturista „Smijeh nije grijeh“, čime je nastavljena tradicija prateće izložbe karikatura, za koju je ove godine pristigao također rekordan broj radova – čak 62 rada od 25 autora iz Hrvatske, Makedonije i Bosne i Hercegovine. Prema 632 glasa publike, novčane nagrade su osvojili: Davor Trgovčević (za najbolju geg karikaturu), Branko Lozinski (drugu nagradu za najbolju geg karikaturu) te Ana Gezi (za najbolju portretnu karikaturu), a priznanja su dobili: Ana Gezi, Branko Meštrović, Dragutin Kovačević i Borislav Hegedušić.
U ime svih dobitnika zahvalio je Davor Trgovčević, predsjednik Hrvatskog društva karikaturista.

Iz Kerekesh Teatra poručuju kako bi Tjedan smijeha bilo iznimno teško organizirati bez podrške Grada Varaždina i Varaždinske županije, zatim Grada Ludbrega, Grada Ivanca, Grada Lepoglave i TKIC-a , Grada Varaždinske Toplice i Grada Novog Marofa te općina i mjesta: Trnovec Bartolovečki, Hrastovsko, Sveti Ilija, Donji Kneginec, Remetinec i Jalžabet.
Organizatori zahvaljuju i sponzorima koji su pomogli u realizaciji festivala, a to su
PAN ( Carlsberg ), Boxmark, Bernarda, Colas, Mobilisis, PZC Varaždin, Mali Transporti, Auto centar Kos, Vision One, Kneginečka Hiža i Piece Of Cake Varaždin.

kerekesh 5 kereksh 8 kerekesh 4 kereksh 7 kereksh 6

kerekesh 2

www.vzaktualno.hr

Alenka Kučić 24729 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Čisti se glavni teren Varteksova stadiona
Sport
2018-03-06

Sljedeća Vijest

Policija opet zaplijenila kokain, ovoga puta u Grani
Crna kronika
2018-03-06
Izdvojeno
Umjetničke rezidencije, performansi i zajednička večera: „Green Streets of Europe“ na Špancirfestu
Događanja
20. kolovoza 2025.
Alenka Kučić
U spomen na poginule vukovarske branitelje, u subotu jubilarni 20. memorijalni malonogometni turnir
Sport
20. kolovoza 2025.
Alenka Kučić
U Vrbnu održana tradicionalna manifestacija Potkova
Događanja
20. kolovoza 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Juniori, kadeti i pioniri NK Varaždin otvorili sezonu u Prvoj HNL, mlađi uzrasti briljirali na turnirima
Sport
20. kolovoza 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA „Šminkanje” Varaždina uoči 27. Špancirfesta
Fotogalerija
19. kolovoza 2025.
Župan Stričak: Svima koji su sudjelovali u najvažnijoj bitci u povijesti hrvatskog naroda, u Oluji, veliko hvala!
Fotogalerija
4. kolovoza 2025.
Povodom 150 godina rudarstva u Starom Golubovcu, otvorena atraktivna izložba rudarskih predmeta
Fotogalerija
20. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Bogatim programom proslavljen blagdan sv. Benedikta, zaštitnika Svibovca Podravskog
Fotogalerija
14. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Sedamdesetak varaždinskih višebojaca uživalo u kupanju, druženju i zabavi u Novom Vinodolskom
Fotogalerija
7. srpnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.