Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Sport
  • Besek uoči četvrtfinala: Nemojmo zaboraviti da igramo protiv domaćina

Besek uoči četvrtfinala: Nemojmo zaboraviti da igramo protiv domaćina

Sport
6. srpnja 2018.
Renato Lukavečki
921
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Dva dana odmora na Svjetskom prvenstvu u Rusiji brzo su prošla i danas se već okrećemo četvrtfinalnim dvobojima. Osam reprezentacija sanja ući u nogometnu povijest i po mogućnosti postati svjetski prvak. Svi imaju svoje favorite, svi prognoziraju, ali evo kako o četvrtfinalnim parovima razmišlja, i kome daje prednost, Dražen Besek.

Urugvaj – Francuska, danas u 16 sati, u Nižni Novgorodu.
- Francuzi su u dosadašnjem dijelu prvenstva pokazali moć, ali nisu do kraja uspjeli pokazati svu svoju kvalitetu koju posjeduju. U ovoj utakmici odlučivat će puno detalja. Urugvaj ima na važnim pozicijama po dva vrhunska igrača. Na stoperskim pozicijama Godina i Gimeneza, a u napadu Suareza i Cavanija. Laganu prednost zbog širine kadra i ukupne kvalitete ipak dajem Francuzima, ali bit će neizvjesno.

Brazil – Belgija, danas u 20 sati u Kazanju.
- Najteži par za prognozu. Belgiji je ovo treće ili četvrto natjecanje na kojem svi od nje očekuju da konačno ode do kraja. Brazil pak spada među dvije, tri, najkvalitetnije momčadi ovog prvenstva. Ona momčad koja će pokazati manje nedostataka u svojoj igri ta će pobijediti. Odlučivat će sitnice i siguran sam da se pobjednik neće znati do posljednjeg sučevog zvižduka, ali isto tako bojim se kako će utakmica otići i u produžetke, pa i penale.

Engleska – Švedska, sutra u 16 sati u Samari
- Mnogi bi odmah rekli kako je Engleska u prednosti, ali Švedska je pokazala u dosadašnjem dijelu turnira jako dobre strane, pogotovo protiv Njemačke kada je izgubila u zadnjim sekundama. Bit će to teška utakmica i ona momčad koja se uspije nametnuti bit će bliža pobjedi. Engleska ima mladu momčad i to joj u jednu ruku može biti hendikep, ali siguran sam da njihovo vrijeme tek dolazi. Ne bih se iznenadio kada bi Šveđani prošli dalje.

Rusija – Hrvatska, sutra u 20 sati u Sočiju.
- Na žalost kod nas uvijek prevladavaju emocije i rijetko tko će pred ovu utakmicu prognozirati nešto drugo osim naše pobjede. I ja se isto vodim emocijama jer činjenica je da imamo bolju reprezentaciju od Rusa, bolje igrače na svim pozicijama i ukupno puno veću kvalitetu. Međutim, mi tu kvalitetu moramo pokazati baš kao i stabilnost. Ne smijemo zaboraviti da igramo protiv domaćina. Izgubili su u grupi uvjerljivo od Urugvaja, ali to je bila utakmica u kojoj su se osvježavali. Izbacili su u osmini finala Španjolsku, a onaj tko izbaci takvu momčad nije i ne može biti slab i zato ne možemo reći da je to bio samo njihov dobar dan. Uglavnom, za obje reprezentacije ovo je prilika za povijesni rezultat. Neću zato reći da smo veliki favoriti, ali bit ćemo jako tužni ako ne prođemo. Hrvatska je među prvih 20 na svijetu, a Rusija tek negdje 70. Ne očekujem utakmicu lijepu za oko, očekujem igru na rezultat i nadam se da će se u tom smislu naši znati dobro postaviti.

www.vzaktualno.hr/r.l.

Renato Lukavečki 1382 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

drava
U nedjelju „Veliki skok“ na Dravi u Varaždinu, besplatan ulaz na bazene
Događanja
2018-07-06

Sljedeća Vijest

Trnovec
U subotu 7. Žetvene svečanosti u Trnovcu
Događanja
2018-07-06
Izdvojeno
Pub kviz i predstavljanje Pravnog fakulteta u Novom Marofu: Mladi, znanje i zajednica u službi budućnosti
Događanja
16. svibnja 2025.
Alenka Kučić
BAHLEN: Varaždinska županija za Dom za starije daje 1,25 milijuna eura godišnje, a Bosilj i Grad Varaždin 4 tisuće eura
Politika
16. svibnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Traju radovi na uređenju staza na mjesnom groblju u Jalžabetu
Događanja
16. svibnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Velika investicija na području Novog Marofa, kreće se u asfaltiranje nerazvrstanih cesta na više od 30 lokacija
Događanja
16. svibnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Toplički fašnjak: Tradicija, veselje, šarenilo i kreativnost na ulicama Varaždinskih Toplica
Fotogalerija
3. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.