Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Blagdan svetog Mihaela i Dan policije – simbol zaštite, pravednosti i hrabrosti

Blagdan svetog Mihaela i Dan policije – simbol zaštite, pravednosti i hrabrosti

Hrvatska i svijet
29. rujna 2025.
Siniša Kalajdžija
253
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sveti Mihael, prema biblijskoj tradiciji, arkanđeo je i vojskovođa nebeske vojske koji predvodi borbu protiv sila zla i Lucifera. Njegova uloga kroz povijest postala je snažan simbol pobjede dobra nad zlom, zaštite, pravednosti i snage u službi viših ciljeva.

Upravo zato 29. rujna, na blagdan svetog Mihaela, u Hrvatskoj se obilježava i Dan policije. Policija, kao institucija koja svakodnevno brine o sigurnosti građana te čuva javni red i mir, u svojoj službi utjelovljuje vrijednosti povezane sa svetim Mihaelom – hrabrost, odlučnost i zaštitu slabijih.

Ovaj dan prilika je da se oda priznanje svim policijskim službenicima za njihov požrtvovni rad, često u teškim i rizičnim okolnostima, ali i da se podsjeti na njihovu ključnu ulogu u očuvanju sigurnosti i stabilnosti društva.

Sveti Mihael tako ostaje simbol ne samo duhovne nego i društvene borbe za pravednost i sigurnost, a zajedničko obilježavanje njegova blagdana i Dana policije još jednom naglašava važnost onih koji svakodnevno bdiju nad nama – na nebeskoj i na zemaljskoj razini.

vzaktualno.hr

Siniša Kalajdžija 2467 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Jesen u Ivancu: Prijavite se za natjecanje u pripremi najboljih tikvenih štruklji!
Događanja
2025-09-29

Sljedeća Vijest

Veliki jubilej DVD-a Završje: Vatrogasci obilježili 70 godina služenja zajednici
Događanja
2025-09-29
Izdvojeno
Čakovec aktivno za zdravlje: Stotine građana sudjelovalo u Europskom tjednu sporta
Događanja
29. rujna 2025.
TVarjacic
Više od 200 umirovljenika okupilo se u Velikom Bukovcu. Domaćini dobili i svoju himnu
Sport
29. rujna 2025.
Alenka Kučić
Počela gradnja brdsko-biciklističkih staza na Ivančici: Apel izletnicima – ne uništavajte izgrađene elemente staze!
Događanja
29. rujna 2025.
Alenka Kučić
Varaždinska županija obilježila Nacionalni dan multiple skleroze
Događanja
29. rujna 2025.
TVarjacic
Video & fotogalerija
Europski tjedan sporta: Challenger Race Varaždin 2025. okupio brojne sudionike – u prvom planu zabava i druženje uz sport!
Fotogalerija
26. rujna 2025.
Ovako se danas probudila Krapina – započela velika proslava 150 godina DVD-a Krapina
Fotogalerija
6. rujna 2025.
FOTOGALERIJA Kiša je prestala, špancireri stižu u Varaždin – ovako je bilo prvog dana na ulicama i trgovima grada
Fotogalerija
22. kolovoza 2025.
FOTOGALERIJA „Šminkanje” Varaždina uoči 27. Špancirfesta
Fotogalerija
19. kolovoza 2025.
Župan Stričak: Svima koji su sudjelovali u najvažnijoj bitci u povijesti hrvatskog naroda, u Oluji, veliko hvala!
Fotogalerija
4. kolovoza 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.