Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Čehok: Obitelj Kunert ne smije dočekati zimu u ovoj kući!

Čehok: Obitelj Kunert ne smije dočekati zimu u ovoj kući!

Događanja
3. rujna 2017.
Alenka Kučić
1875
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Jedna od tužnih priča naših sugrađana možda će uskoro biti manje tužna, a jedna obitelj zbrinuta i bar malo manje zabrinuta za svoju sudbinu. Naime, Grad Varaždin i Javna ustanova Gradski stanovi pomoći će obitelji Kunert da konačno, nakon više od 30 godina, riješe bar jedan od problema s kojima su suočeni.
Tročlana obitelj Kunert živi u trošnoj kućici bez krova, u Optujskoj ulici u Varaždinu. Situacija je takva da obitelj s pravom strahuje da im se nešto ne dogodi, posebice kad pada kiša, budući da su i električne instalacije u iznimno lošem stanju. Inače, riječ je o obitelji u kojoj je samo gospođa Štefica zaposlena, a njezin 68-ogodišnji suprug nema nikakvih prihoda, kao ni 39-ogodišnji sin koji ne može raditi zbog bolesti. Od oko 3 tisuće kuna, koliko iznosi ukupni mjesečni prihod obitelji, 400 se kuna izdvaja za plaćanje rate za ogrjev, 140 kuna za dopunsko osiguranje, tu su, naravno, i mjesečne režije, stoga nije teško zamisliti kako živi ova obitelj.
- Da nema naših dobrih susjeda i drugih dobrih ljudi, ne znam kak' bi bilo – rekla je Štefica Kunert kroz suze.
S ovom teškom i žalosnom pričom javnost je upoznata tek nedavno, a gospođa Štefica ističe da je zamolbu za rješavanje njihovog stambenog pitanja podnijela još 1984. godine.
- Vjerovali ili ne, više od 20 godina nitko ništa nije poduzimao i tek 2007. godine je donijeto rješenje da nam se gradski stan dodjeljuje u najam na osam godina. Nisam na to pristala jer naš sin ne bi u tom stanu mogao ostati poslije naše smrti. Ja jednostavno više nikome ne vjerujem i strah me je otići iz ove kuće, kakva god da je – objasnila je.

kunert 5

"Grad će pomoći, samo obitelj treba na to pristati"

Nakon što je doznao za njihov problem, varaždinski gradonačelnik Ivan Čehok danas je posjetio obitelj Kunert i ponudio pomoć.
- Ako se gospođa slaže, mi ćemo obitelj sljedećeg tjedna preseliti u jedan od gradskih stanova, tako dugo dok se ne obnovi kuća u kojoj trenutno žive. Obnovu ćemo pokušati riješiti preko naše zaklade i naših firmi, ali najprije trebamo točno utvrditi kako to statički izgleda, a vidimo da je kuća u vrlo lošem stanju. Za to će vrijeme obitelj biti na sigurnom, toplom i čistom – rekao je gradonačelnik.
Njegovom pozivu da se pridruži razgovoru odmah se odazvao Zoran Svetec, ravnatelj JUGS-a koji je rekao da će obitelj Kunert najvjerojatnije smjestiti u jedan od gradskih stanova u Harambašićevoj ulici, gdje će moći ostati i godinu dana, ako se tako dogovore, odnosno ako toliko potraju radovi na adaptaciji. A konkretan dogovor mogao bi se postići sutra, kad će Svetec još jednom razgovarati s članovima obitelji Kunert i ponuditi im privremeno rješenje njihovog stambenog pitanja.

kunert 4

Pomaže i Udruga sveti Vinko Paulski

Štefica Kunert dosad se već mnogo puta razočarala u ljude i vrlo je nepovjerljiva, stoga je na razgovor s gradonačelnikom pozvala članice Udruge sveti Vinko Paulski koje su joj već pružile pomoć, a trenutno su angažirane oko organizacije humanitarne akcije kojom žele prikupiti pomoć za obitelj Kunert.
- Čekamo dozvolu za pokretanje akcije, ali ne stigne li u roku od nekoliko dana, krećemo s akcijom i pod prijetnjom novčane kazne. Ovi su ljudi životno ugroženi i pomoć im je neophodna, stoga mi nećemo čekati – rekla nam je predsjednica Udruge, Renata Martinez. Istaknula je, također, da su članovi Udruge već predali zahtjev za adaptaciju kuće te da još čekaju dozvolu i za to, kao i da su spremni pomoći obitelji i kod preseljenja.
Nadajmo se da će sutrašnji razgovori uroditi plodom, da obitelj Kunert neće odbiti ponudu Grada Varaždina te da će jesen i zimu provesti na toplom, kao i da će se sumnje i strahovi gospođe Štefice pokazati neopravdanima.

kunert 2 kunert 3

a.kučić/vzaktualno.hr

Alenka Kučić 24339 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Memorijalni turnir "Mladen Kasun"
Sport
2017-09-03

Sljedeća Vijest

U kinu Gaj večeras doznajte sve o Indijskoj kuhinji
Događanja
2017-09-03
Izdvojeno
Konstituirana Vijeća mjesnih odbora Mihaljekov Jarek i Donja Šemnica
Događanja
7. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Počinju Dani Grada Ivanca! Pripremljen bogati program, a na pozornicu stižu Vesna Pisarović i Petar Grašo!
Događanja
7. lipnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Aquafest oduševio već prvog dana, a vikend donosi spektakl radionica, predstava i glazbe!
Događanja
7. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Molitva i prosvjed u 25 hrvatskih gradova, među njima i Varaždin : Muškarci kleče, žene traže pravo na izbor
Događanja
7. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.