Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Politika
  • CROBAROMETAR: Hrvatskoj predsjednici drastično pada potpora, samo jednom političaru porasla popularnost

CROBAROMETAR: Hrvatskoj predsjednici drastično pada potpora, samo jednom političaru porasla popularnost

Politika
25. studenoga 2018.
Alenka Kučić
1239
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović izgubila je prilično velik dio potpore birača.
Kako donosi Nova TV, predsjednica je kažnjena od strane birača za svoju politiku i to drastično. Iako je i dalje podupire 51 posto ispitanika, taj broj se topi, a raste broj onih koji ne odobravaju njezin rad, takvih je 41 posto. Ne zna njih 8 posto.
A gdje je Predsjednica izgubila potporu? Kod birača svih velikih stranka počevši od HDZ-a. Tu je izgubila manje nego primjerice kod birača Živog zida ili Mosta, ali joj se prepolovila potpora neodlučnih birača sa 66 na 33 posto.
Zanimljivo, bivši predsjednik Ivo Josipović je u isto vrijeme na Pantovčaku, a to je studeni 2013., uživao potporu 68 posto birača za svoj rad, donosi Nova TV.

koli

Unatoč svemu, predsjednica je i dalje najpopularnija, ali i to se polako topi. Već četvrti mjesec pada joj potpora birača pa u ovom trenutku o njoj pozitivan dojam ima 62 posto ispitanika, a negativan njih 32 posto. Njezin prethodnik je u istom razdoblju, a to je studeni 2013., uživao potporu od 77 posto ispitanika.

Ivan Vilibor Sinčić i dalje je drugi, ali daleko je to od popularnosti koju je imao prije godinu dana. O njemu pozitivan dojam ima 46 posto ispitanika, a negativan njih 40 posto.
Božo Petrov može se smatrati dobitnikom. O njemu pozitivan dojam ima 45 posto ispitanika i jedino njemu raste popularnost. Negativno o njemu misli 43 posto ispitanika.
Andrej Plenković je na 39 posto potpore birača, ali činjenica je da njih 53 posto o njemu ima negativan dojam.
Milan Bandić, koji se nametnuo kao gotovo strateški partner HDZ-u, trenutačno kod 39 posto birača ima pozitivan dojam, a negativan kod 54 posto ispitanika.
I na kraju, samo 24 posto ispitanika ima pozitivan dojam o Davoru Bernardiću, a njih 59 posto ima negativan dojam.

 

screenshot/novatv

vzaktualno.hr/novatv

Alenka Kučić 24340 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

ŽELJKO KRAJAN PORUČUJE: Znam da će Marin i Borna biti spremni!
Sport
2018-11-25

Sljedeća Vijest

Mali Advent u Marofu – poziv izlagačima
Događanja
2018-11-25
Izdvojeno
Ponovno vam donosimo najbolju ponudu poslova u Varaždinskoj županiji – pogledajte
PR članak
7. lipnja 2025.
Ivana
Na 20. obljetnicu osnutka, Udruga branitelja Hrvatske – Lepoglava obilježila Dan OSRH i Dan Hrvatske kopnene vojske
Događanja
7. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Arheološki park “Iovia” sudjelovao u međunarodnom programu “Susret u vrtovima”
Događanja
7. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Konstituirana Vijeća mjesnih odbora Mihaljekov Jarek i Donja Šemnica
Događanja
7. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.