Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • CRVENI ALARM: Jadran je danas najopasnije mjesto u Europi

CRVENI ALARM: Jadran je danas najopasnije mjesto u Europi

Hrvatska i svijet
31. srpnja 2018.
Alenka Kučić
1033
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Duž cijele jadranske obale danas je upaljen crveni alarm, a u unutrašnjosti žuti što znači da je vrijeme izrazito opasno po zdravlje.
To je samo nastavak nezapamćenih vrućina diljem Europe, od Španjolske pa sve do Skandinavije. Ponegdje se očekuju temperature i od 40 stupnjeva u hladu.
Ovaj će tjedan tako biti najtopliji u godini, iako je taj toplinski val manje Izražen nego oni koje smo imali lani. Ali riječ je o neugodnoj i jako opasnoj vrućini. Već su jučer temperature bilo znatno iznad prosjeka za doba godine. Najtoplije je bilo na Rabu i u Senju, 37 stupnjeva. Jutros je u 7 sati u Splitu izmjereno 30 Celzijevih stupnjeva, pišu Vijesti.hr. U Varaždinu je u to vrijeme izmjereno 21,4, no već u 11 sati termometar je pokazao 28,6 stupnjeva!

Do kraja će tjedna, na kopnu, tempeatura biti između 31 i 34. Najtopliji dan vrlo vjerojatno će biti sutrašnji. No, neugodu neće stvarati samo ta dnevna vrućina, već i tople noći. Vidimo da se tijekom njih temperatura neće spuštati ispod 20 stupnjeva.
Na Jadranu će val vrućine biti još izraženiji. Danju će biti oko 35, a lokalno je čak moguće i stupanj-dva više od toga. Noću se pak temperatura neće spuštati ispod 25 što je vrlo neugodno za organizam i onemogućava kvalitetan odmor. Zato je najbolje napraviti lagani propuh kroz stan.

vzaktualno.hr/vijesti.hr

Alenka Kučić 24220 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Najveći dobitak na sportskom klađenju u hrvatskoj povijesti!
Hrvatska i svijet
2018-07-31

Sljedeća Vijest

U Varaždinu najveći porast cijene stanova u novogradnji
Hrvatska i svijet
2018-07-31
Izdvojeno
Prevrtljivo vrijeme: I danas možemo očekivati sunčana razdoblja, ali i pljuskove s grmljavinom
Hrvatska i svijet
19. svibnja 2025.
Ivana
Zoran Gregurović osvojio novi mandat na čelu Krapine
Politika
18. svibnja 2025.
Jozica
Neven Bosilj ostaje gradonačelnik, u drugi krug za župana idu Stričak i Ister
Politika
18. svibnja 2025.
Alenka Kučić
Međimurci sve riješili već u prvom krugu: Posavcu peti mandat, Cividini uvjerljivo pobijedila za svoj drugi
Politika
18. svibnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Toplički fašnjak: Tradicija, veselje, šarenilo i kreativnost na ulicama Varaždinskih Toplica
Fotogalerija
3. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.