Danas je inauguracija Pape Lava XIV. u Vatikanu. Stići će izaslanstva iz više od 150 zemalja, prenosi jutarnji.hr.
Papa će prvo u papamobilu pozdraviti vjernike, a potom će uslijediti svečano misno slavlje. Očekuje se da će u Vatikanu i oko njega biti 250.000 vjernika.
Dolazak na misu na Trgu svetog Petra potvrdili su njemački kancelar Friedrich Merz, talijanska premijerka Giorgia Meloni, kanadski premijer Mark Carney i ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski.
Američko izaslanstvo predvodit će potpredsjednik JD Vance, a dolazak planira i državni tajnik Marco Rubio. U Vatikanu će biti i hrvatski premijer Andrej Plenković i predsjednik Sabora Gordan Jandroković.
Tom će prilikom najvjerojatnije doći do sastanaka između čelnika država. Prema vatikanskom državnom tajniku Pietru Parolinu, u tijeku je nastojanje da se organizira bilateralni sastanak između Lava i Vancea.
FOTO: Arhiva screenshot Youtube
vzaktualno.hr/jutarnji.hr