Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Politika
  • Diljem Varaždina obnavljaju se dječja igrališta, a u 5. mjesnom odboru stoji zapušteno – je li kvart na rubu grada zadnja rupa na sviralu?

Diljem Varaždina obnavljaju se dječja igrališta, a u 5. mjesnom odboru stoji zapušteno – je li kvart na rubu grada zadnja rupa na sviralu?

Politika
4. studenoga 2022.
tesa
482
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Diljem Varaždina obnavljaju se dječja igrališta, postavljaju nova igrala i gume, no u istom tom gradu koji se diči statusom Grada prijatelja djece i ulaganjima u mlade, igralište u Harambašićevoj ulici, unatoč apelima građana, ali i vodstva 5. mjesnog odbora stoji zapušteno. Građani se s pravom pitaju – je li kvart na rubu grada zadnja rupa na sviralu?, poručuju iz varaždinskog HNS-a čije priopćenje prenosimo u cijelosti:

Budući da u stambenim zgradama, ali i okolnim kućama u Harambašićevoj ulici stanuje velik broj mladih obitelji s djecom kojoj nisu osigurani adekvatni uvjeti za igru i provođenje slobodnog vremena, vodstvo 5. mjesnog odbora na čelu s predsjednicom Marinom Kaniški traži hitnu reakciju iz Grada.

- I dok je Grad uložio sredstva u obnovu većine igrališta na svom području te zamijenio stara igrala novima, dječje igralište u Harambašićevoj stoji zapušteno, kao da je naš kvart zadnja rupa na sviralu za koji „gradske oce” nije briga. Stara igrala, blato, visoka trava, rupe oko ljuljački, samo su dio slike koja dočekuje djecu i njihove roditelje – pojasnila je Kaniški i dodala kako je osim obnove, tamošnje dječje igralište radi sigurnosti djece potrebno i ograditi.

No, ovo nije jedini problem na kojeg stanovnici 5. mjesnog odbora ukazuju. Naime, tamošnjem vodstvu stižu prigovori građana zbog nekvalitetnih slivnika koji predstavljaju veliku opasnost za pješake i bicikliste, posebno po mraku.

-S obzirom da su slivnici napravljeni od nekvalitetnog materijala što je vidljivo po tome da propadaju, biciklisti i pješaci po tim bi se rupama mogli razbiti. Apeliramo na Grad da obnovi dječje igralište koje je ovom kvartu prijeko potrebno, kao i slivnike koji ugrožavaju sudionike u prometu – rekla je Kaniški.

Predsjednik varaždinskog HNS-a Igor Klopotan pridružio se apelima 5. mjesnog odbora poručivši kako Grad Varaždin kao Grad prijatelj djece mora reagirati na ovakve probleme svojih građana.

-Svi građani, bilo u centru, bilo u prigradskim ili rubnim naseljima moraju imati jednake uvjete za život. Ako želimo biti grad privlačan mladim obiteljima u koji će doseljavati, a ne iz kojeg će odlaziti, moramo im pružati sve što im treba. Mladim obiteljima s djecom dječje igralište je neophodno kako bi ona od malena provodila slobodno vrijeme na svježem zraku, u igri, a ne zatvorena u stanu ili kući pred ekranima – poručio je Klopotan.

Budući da su ovo itekako bitne teme za građane 5. mjesnog odbora, HNS traži reakciju iz Grada kako bi i stanovnici rubnog kvarta imali uvjete kakve zaslužuju.

vzaktualno.hr

tesa 3885 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Ništa od legalizacije marihuane u Hrvatskoj – Beljak briljirao u Saboru: Pušila se, puši se i pušit će se!
Hrvatska i svijet
2022-11-04

Sljedeća Vijest

Marginalci Ljubomira Kerekeša ruše sve rekorde - ako još niste trk po svoju ulaznicu
Događanja
2022-11-04
Izdvojeno
Vrijeme će nam danas biti djelomice sunčano, uz niže temperature i još pokoji pljusak
Hrvatska i svijet
16. svibnja 2025.
Ivana
Župan Anđelko Stričak čestitao dugogodišnjem vatrogascu Branku Mataku na nagradi za životno djelo u hrvatskom vatrogastvu
Događanja
15. svibnja 2025.
Alenka Kučić
Svečano otvoren novi RC Lančić-Knapić na 17.000 m2
Događanja
15. svibnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Započela prva faza radova parkirališta – kompleksa PARK&RIDE u Đurmancu
Događanja
15. svibnja 2025.
Ivana
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Toplički fašnjak: Tradicija, veselje, šarenilo i kreativnost na ulicama Varaždinskih Toplica
Fotogalerija
3. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.