Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Ekipa „Tudum” najuspješnija na Streetball turniru u Krapini

Ekipa „Tudum” najuspješnija na Streetball turniru u Krapini

Događanja
7. rujna 2021.
N.K.
725
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U Krapini su u okviru Tjedna kajkavske kulture i ove godine organizirani Dani krapinskog sporta, a nakon turnira u stolnom tenisa, teniskog turnira te ribolova i biciklizma, u ponedjeljak, 6. rujna na red je došao turnir u uličnoj košarci – Streetball.

Cilj je ovog turnira širenje popularnosti košarke u Krapinsko-zagorskoj županiji te okupljanje mladih uz sport i druženje, a turnir na kojem je nastupilo osam ekipa odigran je na vanjskom igralištu kod Osnovne škole Ljudevita Gaja.

Ekipe su bile podijeljene u dvije grupe, pa su se tako u Grupi A natjecali Zagorski Bullsi, Koučevi, Tudum i High 4, dok su u Grupi B bili Veterani, Ništa, La familija gringosi i Kadeti.

Prvo mjesto na Streetball turniru zasluženo je pripalo ekipi Tudum, u sastavu Petar Štrok, Nikola Poslončec, Dino Benc i Bruno Ranogajec, koja je u finalu s tijesnih 21:19 svladala ekipu Koučevi za koju su igrali Zoran Strehovec, Filip Križnik i Marko Golub.

U borbi za treće mjesto u kojoj su snage odmjerili La familija gringosi i Veterani, uspješniji su s 21:12 bili Gringosi za koje su igrali Martin Mlinarić, Lovro Čižmek, Daniel Strehovec i Noa Konjić.

Osim sporta, ponedjeljak je u Tjednu kajkavske kulture obilježio i jubilarni 20. Znanstveni skup pod nazivom „Kajkavski jezik, književnost i kultura kroz stoljeća”.

U ime grada Krapine, prisutnima se obratio Mladen Gregurović, predsjednik Gradskog vijeća Grada Krapine ističući kako je najvažnije promicati kajkavsku kulturu.

– Veseli nas činjenica da je ovaj znanstveni skup uvelike obogaćuje „Tjedan kajkavske kulture”. U današnje vrijeme globalizacije posebice je važno promicati i čuvati kajkavsku kulturu cijele naše domovine – kazao je Gregurović.

Alojz Jembrih, hrvatski kroatolog, književni povjesničar, jezikoslovac, slavist i filolog naglasio je kako je ovakav znanstveni skup koji je toliko godina aktivan prava rijetkost u Hrvatskoj, no ono što ga drži aktivnim nevidljiva je ljubav.

– Već 20 godina pod tim naslovom održavamo znanstveni skup što je rijetkost u Hrvatskoj. Početak naših znanstvenih skupova bila su dva okrugla stola s naslovom „Uvođenje kajkavskoga jezika i kulture kao izbor predmeta u osnovne i srednje škole kajkavskog govornog područja”, drugi je bio „Područje kajkavskog jezika danas”. Kontinuirano održavanje znanstveno skupa moguća je ako postoji nevidljiva snaga, zajednička ljubavi i želja da se kajkavština iznova vrednuje s pretpostavkom da ona nije ništa manje vrijedna od ostalih književnih dionica – poručio je Jembrih.

Bogat program manifestacije nastavlja se u utorak od 17.00 sati, kada će se u dvorištu Galerije grada Krapine održati Recital dječjeg kajkavskog stvaralaštva, dok će u crkvi Majke Božje Jeruzalemske u 18.00 sati početi Misa s kajkavskim pjesmama.

Dan će završiti promocijom knjige Marije Hlebec „Pođi u šumu, zagrli stablo”, uz koncert Nine Kraljić, a program će početi u 20.00 sati u dvorištu Galerije grada Krapine.

vzaktualno.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Ludbreške mažoretkinje i Twirling klub Ludbreg s državnog se prvenstva vratili s dva zlata i tri srebra
Događanja
2021-09-07

Sljedeća Vijest

Zvučna svjetska biciklistička imena stižu u Varaždin, cilj prve etape CRO Racea u baroknom gradu
Sport
2021-09-07
Izdvojeno
Varaždinski branitelji nakon 300 kilometara plovidbe stigli u Vukovar
Događanja
26. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Krapini stigla nova bespovratna sredstva: Gradonačelnik Gregurović potpisao još dva ugovora
Događanja
26. lipnja 2026.
martina
Piknik u parku, Vintage Day i Biergarten: Varaždin ovog vikenda nudi pregršt događanja
Događanja
26. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Sveti Petar ove subote domaćin sporta, druženja i dobre zabave – po prvi put održat će se i ženski malonogometni turnir
Događanja
26. lipnja 2026.
martina
Video & fotogalerija
ONI SU PONOS VARAŽDINSKE ŽUPANIJE 26 državnih prvaka primilo priznanja za izvrsnost
Fotogalerija
17. lipnja 2026.
Povijesni dan za varaždinsko zdravstvo: Otvorena najveća investicija u povijesti OBV-a vrijedna više od 45 milijuna eura – Centralni operacijski blok
Gospodarstvo
16. lipnja 2026.
Otvorena kupališna sezona, na Dravskom kotliću rekordnih 35 ekipa!
Fotogalerija
13. lipnja 2026.
Smotra vatrogasnih vozila i opreme na Kapucinskom trgu okupila varaždinske vatrogasce i građane
Fotogalerija
29. svibnja 2026.
Dan udruga Općine Sračinec okupio brojne posjetitelje u Parku Velika graba
Fotogalerija
25. svibnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.