Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Gospodarstvo
  • Britanski fond postaje vlasnik gotovo polovice Varteksa?

Britanski fond postaje vlasnik gotovo polovice Varteksa?

Gospodarstvo
11. srpnja 2017.
S.K.
2046
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
varteks

Varaždinski Varteks bi za nešto više od mjesec i pol trebao provesti dokapitalizaciju. Iz kompanije su za 17. kolovoza najavili glavnu skupštinu, a među prijedlozima odluka o kojima će se dioničari očitovati je i prijedlog povećanja temeljnoga kapitala, s tim da se zbog akumuliranih gubitaka iz prethodnih godina prije toga planira provesti smanjenje kapitala - piše Poslovni.hr.

Novi kapital Varteksu bi trebala osigurati britanski privatna investicijska kompanija Valtegra LLP. Riječ je o svojevrsnom fondu rizičnog kapitala specijaliziranom za međunarodna ulaganja u kompanije u poteškoćama, a u skladu sa spremnošću na veći rizik, takvima su u pravilu veći i apetiti u pogledu očekivanih prinosa.Prema uvjetima navedenim u skupštinskom prijedlogu Uprave Varteksa, proizlazi da bi Valtegra u varaždinsku modnu kompaniju trebala uložiti 37,2 milijuna kuna ili oko pet milijuna eura, a tim ulaganjem britanski bi fond u konačnici postao vlasnikom 48,6 posto dionica kompanije.

www.vzaktualno.hr/Poslovni.hr

S.K. 1417 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Grad Varaždin
Doznajte kako do gotovo 2 milijuna kuna?
Događanja
2017-07-11

Sljedeća Vijest

Nastavljaju se aktivnosti za dobivanje statusa "Grad - Prijatelj djece" u Lepoglavi
Događanja
2017-07-11
Izdvojeno
Ove subote proslava Dana Međimurske županije s bogatim programom za cijelu obitelj
Događanja
9. svibnja 2025.
Alenka Kučić
PREDIVNE VIJESTI: Na sjeveru Hrvatske rođene 57 bebe
Hrvatska i svijet
9. svibnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Dodatni korak u stvaranju boljih uvjeta za igru i razvoj djece: Općini Trnovec Bartolovečki gotovo 45 tisuća eura za uređenje dječjih igrališta
Događanja
9. svibnja 2025.
Sara Smoljan
Gospodarska škola Varaždin, mjesto susreta učeničkih zadruga i vježbeničkih tvrtki, Stričak otvorio novoopremljenu informatičku radionicu
Događanja
9. svibnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Toplički fašnjak: Tradicija, veselje, šarenilo i kreativnost na ulicama Varaždinskih Toplica
Fotogalerija
3. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.