Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Gospodarstvo
  • Britanski fond postaje vlasnik gotovo polovice Varteksa?

Britanski fond postaje vlasnik gotovo polovice Varteksa?

Gospodarstvo
11. srpnja 2017.
S.K.
2076
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
varteks

Varaždinski Varteks bi za nešto više od mjesec i pol trebao provesti dokapitalizaciju. Iz kompanije su za 17. kolovoza najavili glavnu skupštinu, a među prijedlozima odluka o kojima će se dioničari očitovati je i prijedlog povećanja temeljnoga kapitala, s tim da se zbog akumuliranih gubitaka iz prethodnih godina prije toga planira provesti smanjenje kapitala - piše Poslovni.hr.

Novi kapital Varteksu bi trebala osigurati britanski privatna investicijska kompanija Valtegra LLP. Riječ je o svojevrsnom fondu rizičnog kapitala specijaliziranom za međunarodna ulaganja u kompanije u poteškoćama, a u skladu sa spremnošću na veći rizik, takvima su u pravilu veći i apetiti u pogledu očekivanih prinosa.Prema uvjetima navedenim u skupštinskom prijedlogu Uprave Varteksa, proizlazi da bi Valtegra u varaždinsku modnu kompaniju trebala uložiti 37,2 milijuna kuna ili oko pet milijuna eura, a tim ulaganjem britanski bi fond u konačnici postao vlasnikom 48,6 posto dionica kompanije.

www.vzaktualno.hr/Poslovni.hr

S.K. 1417 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Grad Varaždin
Doznajte kako do gotovo 2 milijuna kuna?
Događanja
2017-07-11

Sljedeća Vijest

Nastavljaju se aktivnosti za dobivanje statusa "Grad - Prijatelj djece" u Lepoglavi
Događanja
2017-07-11
Izdvojeno
Pred nama je vrući dan, temperature i do 39 stupnjeva – potražite hlad
Hrvatska i svijet
12. kolovoza 2025.
Ivana
Rezervirajte datum, Paka će ponovno biti u znaku vrganja!
Događanja
11. kolovoza 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Građanima prijete lažni liječnici i internetski prevaranti, policija poslala apel
Događanja
11. kolovoza 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Tajvanski zbor očarao publiku u Ludbregu
Događanja
11. kolovoza 2025.
TVarjacic
Video & fotogalerija
Župan Stričak: Svima koji su sudjelovali u najvažnijoj bitci u povijesti hrvatskog naroda, u Oluji, veliko hvala!
Fotogalerija
4. kolovoza 2025.
Povodom 150 godina rudarstva u Starom Golubovcu, otvorena atraktivna izložba rudarskih predmeta
Fotogalerija
20. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Bogatim programom proslavljen blagdan sv. Benedikta, zaštitnika Svibovca Podravskog
Fotogalerija
14. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Sedamdesetak varaždinskih višebojaca uživalo u kupanju, druženju i zabavi u Novom Vinodolskom
Fotogalerija
7. srpnja 2025.
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.