Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Evo koliki je prošlogodišnji prihod od PDV-a

Evo koliki je prošlogodišnji prihod od PDV-a

Hrvatska i svijet
15. siječnja 2018.
Alenka Kučić
999
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
novac

Nakon što je u prvih 10 mjeseci prošle godine prihod od PDV-a bio oko 2,5 milijarde kuna ili 6,5 posto jači nego godinu prije, prošla je godina zaključena s 47,5 milijarda kuna prihoda od PDV-a, piše Poslovni.hr. To je u odnosu na godinu prije porast za 2,4 milijarde ili 5,2 posto, ali takvo je ostvarenje bilo i iznad planiranih brojki. No, u posljednja dva mjeseca PDV-a se slilo ispodprosječnih 7,3 milijarde ili oko 120 milijuna kuna manje nego u istom razdoblju prethodne godine (u studenom je oko 75 milijuna više, a u prosincu 190 milijuna manje). To znači i da će se efekti rasta predblagdanske potrošnje moći sagledavati tek s podacima za siječanj ove godine u kojoj pak Vlada planirala prikupiti nepunih 50 milijarda kuna PDV-a.
Blago usporavanje porasta prihoda zabilježeno je u posljednja dva mjeseca i kod poreza na dobit, prihodne stavke koja je lani za više od milijardu kuna premašila i skor prethodne godine i plan za 2017. Poreza na dobit naplaćeno je gotovo 8,3 milijarde kuna, što je porast od visokih 15 posto u odnosu na godinu prije, premda je još krajem listopada 'plus' bio i veći, 17 posto. Doprinosa se u proračun slilo 23,2 milijarde kuna, što je milijardu kuna više nego godinu prije.

 

www.vzaktualno.hr/psolovni.hr

Alenka Kučić 25578 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Vandalizam: Polomili retrovizore na nekoliko automobila
Crna kronika
2018-01-15

Sljedeća Vijest

Zašto je ovaj ponedjeljak najdepresivniji dan u godini?
Lifestyle
2018-01-15
Izdvojeno
Postblagdanska depresija: zašto se javlja i što možete učiniti već danas
Lifestyle
4. siječnja 2026.
Jozica
Bolesti, klimatski ekstremi i uvoz guše domaću poljoprivredu – retrospektiva 2025. godine
Hrvatska i svijet
4. siječnja 2026.
Alenka Kučić
Udruga Prsten Varaždinske županije obilježila 16 godina djelovanja tradicionalnim blagdanskim druženjem
Događanja
4. siječnja 2026.
TVarjacic
Muči vas promjena vremena? Evo što zapravo znači biti meteoropat
Lifestyle
4. siječnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTO Moto Mrazovi ponovno ugrijali Sračinec
Fotogalerija
2. siječnja 2026.
Novomarofski Božićni bibliobus i Djed Mraz donose osmijehe i knjige mališanima!
Fotogalerija
17. prosinca 2025.
Mališani ukrasili božićno drvce ispred Općine Trnovec Bartolovečki: „Bitno je da se svi družimo i zabavimo!”
Fotogalerija
11. prosinca 2025.
ADVENT V MAROFU Upaljena druga adventska svijeća i obilježena 45. obljetnica KUD-a Marof
Fotogalerija
7. prosinca 2025.
Veliki dan za Gradski muzej Varaždin: Otvoreno 8. Bijenale slikarstva, prvi put izvan Zagreba
Fotogalerija
3. prosinca 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.