U prostorijama NK Podravina održan je sastanak s predstavnicima sportskih klubova koji djeluju u sklopu Zajednice Športske udruge Grada Ludbrega. Na sastanku je gradonačelnik Grada Ludbrega prezentirao dosadašnja ulaganja u sport i sportsku infrastrukturu, koja su od 2013. godine do danas značajno unaprijedila uvjete za sportaše i rekreativce.
Jedna od glavnih tema bila je redefiniranje uloge Zajednice u nadolazećem razdoblju. S obzirom na brojna ulaganja i planirane projekte, predloženo je da Zajednica preuzme veći dio odgovornosti u održavanju objekata te organizaciji sportskih događanja. Klubovi su iskazali spremnost na suradnju i podržali takav model rada, koji će doprinijeti boljem funkcioniranju i promociji sporta u Ludbregu.
- Zajednica će imati važnu ulogu u održavanju i korištenju novouređene infrastrukture. Vjerujem da zajedničkim angažmanom možemo postići još više i dodatno unaprijediti sportsku ponudu u našem gradu. Stavili smo na papir koliko je uloženo od 2013. g sredstava, kad se podvuče crta to je 6.738.454,23 eura za prijenos ZŠU za rad klubova, odnosno za natjecanja i ulaganja u sportsku infrastrukturu što uopće nije malo - izjavio je gradonačelnik Bilić.
Grad Ludbreg nastavlja ulagati u sportsku infrastrukturu, s ciljem stvaranja što kvalitetnijih uvjeta za sve sportaše i rekreativce.
vzaktualno.hr