Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Gospodarstvo
  • Gradi se na sve strane

Gradi se na sve strane

Gospodarstvo
13. svibnja 2017.
S.K.
1270
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
gradnja

U Hrvatskoj je u ožujku ove godine izdano 786 građevinskih dozvola što je za 37,4 posto ili 214 dozvola više nego u istom mjesecu prošle godine, pokazuju podaci Državnog zavoda za statistiku (DZS) - prenosi portal Direktno.hr.

U prva tri ovogodišnja mjeseca u Hrvatskoj je izdano 2.206 građevinskih dozvola što je 38,5 posto ili 613 dozvola više nego lani. Prema vrstama građevina, tijekom ožujka 643 dozvole ili 82 posto izdano je za zgrade, a 143 ili 18 posto za ostale građevine.

Prema vrstama radova, 70 posto ili 549 dozvola izdano je za novogradnje, a 30 posto ili 237 za rekonstrukcije. Građevinskim dozvolama izdanim u ožujku ove godine predviđena je gradnja 826 stanova, što je 27,3 posto odnosno 177 više nego godinu prije.

Predviđena vrijednost radova prema dozvolama izdanim u ožujku iznosi 2,23 milijarde kuna, što je 33 posto više nego u ožujku. U prva tri mjeseca predviđena vrijednost radova porasla je za 61,4 posto, na više od 6,7 milijardi kuna pri čemu je ta vrijednost predviđena za zgrade iznosila 5,3 milijarde kuna, a za ostale građevine 1,4 milijarde.

Foto ilustracija

www.vzaktualno.hr/Direktno.hr

S.K. 1417 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Istok i Mario Rodeš: Nova sezona s puno problema
Sport
2017-05-13

Sljedeća Vijest

David Guetta stiže na Ultru
Događanja
2017-05-13
Izdvojeno
41. Smotra međimurske popevke oživjela Nedelišće
Događanja
8. lipnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Natjecatelji iz 26 zemalja u Varaždinu na Svjetskom karate Shito Ryu & Kobudo Bo prvenstvu
Događanja
8. lipnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Održan 1. Grofovski špancir na Trakošćanu
Lifestyle
8. lipnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Ima li rješenja za “staru zagorsku” ili će i dalje biti “cesta smrti”???????
Crna kronika
8. lipnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Video & fotogalerija
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.