Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Politika
  • HNS smatra da je vrijeme za razmatranje mogućnosti otvaranja sportskih terena i dvorana te ugostiteljskih objekata

HNS smatra da je vrijeme za razmatranje mogućnosti otvaranja sportskih terena i dvorana te ugostiteljskih objekata

Politika
26. siječnja 2021.
N.K.
608
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
HNS

Iz Županijske organizacije HNS-a Varaždinske županije stiglo je priopćenje v.d. predsjednika Marijana Škvarića, koje prenosimo u cijelosti:

S obzirom na povoljniju epidemiološku situaciju u Hrvatskoj, pa tako i u Varaždinskoj županiji, a imajući u vidu izuzetno tešku situaciju u kojoj se nalaze gospodarstvenici kojima je odlukom županijskog Stožera već gotovo dva mjeseca onemogućen rad, HNS Varaždinske županije smatra da bi se trebala razmotriti mogućnost otvaranja sportskih terena (npr. škole nogometa i drugih sportova) i dvorana za rekreativce, kao i otvaranje ugostiteljskih objekata. Naravno, sve to uz strogo pridržavanje epidemioloških mjera budući da je briga za zdravlje na prvom mjestu.

„Ako struka smatra da epidemiološka situacija još ne dozvoljava potpuno otvaranje ugostiteljskih objekata, predlažemo da se ograniči radno vrijeme do 18 sati. Smatramo da u tom razdoblju nema prevelike opasnosti od neodgovornog ponašanja, a na taj način pomažemo ugostiteljima koji se nalaze u jako teškoj situaciji. Također, smanjuje se i pritisak na državni proračun“, poručio je v.d. predsjednika Županijske organizacije HNS-a Varaždinske županije Marijan Škvarić.

Možemo primijetiti kako se ljudi sve više druže na improviziranim „okupljalištima“ gdje nije moguće vršiti kontrolu pridržavanja epidemioloških mjera i preporuka. Otvaranjem spomenutih sadržaja omogućujemo građanima da se druže u kontroliranim uvjetima i samim time potičemo ih na odgovornije ponašanje.

„Iako je i dalje ovo osjetljiv trenutak za ukupno zdravstveno stanje, jednako je osjetljivi i za gospodarstvo, posebice za spomenute skupine gospodarstvenika koje su najviše pogođene ovakvom situacijom. Treba donijeti kvalitetne i pametne odluke, a prostora i načina svakako ima“, zaključio je Škvarić.

vzaktualno.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

U Varaždinskoj županiji 23 nova slučaja, 81 osoba na bolničkom liječenju, dvije osobe preminule
Događanja
2021-01-26

Sljedeća Vijest

Novi Marof
U ponedjeljak počinje radionica „Novomarofski modni buvljak“. Umirovljenici, javite se!
Događanja
2021-01-26
Izdvojeno
PROGNOZA Bit će vruće, ali i nestabilno, ponegdje mogući pljuskovi s grmljavinom
Hrvatska i svijet
15. srpnja 2025.
Alenka Kučić
SRETAN IMENDAN Čestitajte i vi današnjim godovnjacima
Lifestyle
15. srpnja 2025.
Alenka Kučić
Ljeto je stvoreno za igru – pridruži se radionicama „ULALA“ u Novom Marofu!
Događanja
14. srpnja 2025.
Alenka Kučić
FOTOGALERIJA Bogatim programom proslavljen blagdan sv. Benedikta, zaštitnika Svibovca Podravskog
Fotogalerija
14. srpnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Bogatim programom proslavljen blagdan sv. Benedikta, zaštitnika Svibovca Podravskog
Fotogalerija
14. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Sedamdesetak varaždinskih višebojaca uživalo u kupanju, druženju i zabavi u Novom Vinodolskom
Fotogalerija
7. srpnja 2025.
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.